טוויטר

טוויטר (Twitter), באמצעות רשומה בבלוג הרשמי של השירות, הודיעה על הפסקת הפעילות של יישומי TweetDeck, אחד הכלים היותר מוצלחים שנכתבו על חברות צד שלישי לשימוש עם אתר המיקרו-בלוגים הפופולרי, עבור מכשירי ה-iPhone, מכשירים מבוססי אנדרואיד (Android) ויישומים הבנויים על פלטפורמת ה-AIR של אדובי (Adobe).

טוויטר, שרכשה את TweetDeck במהלך 2011 החליטה, לפי ההודעה, לסגור את היישום מכמה סיבות: הראשונה היא שימוש ב-API 1 של טוויטר, ממשק התכנות הישן שאת התמיכה בו היא מתכוונת להפסיק כבר בתחילת אפריל. בנוסף, החברה רוצה להתרכז יותר, משום מה, דווקא בגרסאות השולחניות השונות, כולל יישום שנכתב במיוחד לדפדפן הכרום (Chrome) וזמין לתהודה דרך חנות היישומים ברשת. לטענתה היא עושה זאת מכיוון שרוב המשתמשים הכבדים של השירות משתמשים גם כך בגרסאות השולחניות של היישום. "במובנים רבים, הפעולה הכפולה של העשרת החוויה ברשת לצד ביטול התמיכה ביישומים משקפת את המקום בו נמצאים המשתמשים הכבדים של TweetDeck", מסרה החברה.

היישומים הנוכחים יהיו עדיין זמינים בחנויות הרלוונניות שלהם עד לסיום אפריל, וייעלמו משם בתחילת מאי. במקביל היא כבר מפסיקה לספק להם תמיכה, וכן מבטלת את החיבור ואינטגרציה עם פייסבוק (Facebook) לקבל הודעות בזמן אמת מהשירות המתחרה, אם אפשר לומר כך.

 

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.