טוויטר

רשת המיקרו-בלוגים טוויטר (Twitter) הודיעה כי היא תסגור את אפליקציית שיתוף הוידאו Vine "בחודשים הקרובים". הצעד הוא ככל הנראה בשל הצורך של החברה להתייעל ורצונה להתמקד בעסקי הליבה. זאת במקביל, היא כבר הודיעה שתפטר כ-350 עובדים שהם 9 אחוז מכוח האדם שהיא מעסקיה.

כדי להרגיע את המשתמשים, טוויטר ציינה כי "דבר לא קורה היום לאפליקציה, לאתר או לחשבון שלכם." והיא הבטיחה כי היא תודיע מספיק זמן מראש על סגירת השירות כדי שהמשתמשים יוכלו לגבות את הנתונים האישיים שלהם ולהוריד אותם במידה והם ירצו בכך.

Vine נרכשה בשנת 2012 עוד לפני שהשירות כלל נכנס לפעולה ב-2013. היא נחשבת לחלוצה בתחום סרטוני הוידאו הקצרים באורך 6 שניות ובשיאה הגיעה ל-200 מיליון משתמשים פעילים מידי חודש. התחרות מול סנאפצ'ט ואפליקציות אחרות גרמו לירידה בפופולריות שלה ומנגד כמחצית מתוך כ-9 אלף חשבונות הכי פעילים של Vine, נסגרו או הפסיקו להעלות תוכן בשנה האחרונה.

הבעלים והיזם שהמציא את Vine רוס יוסופוב (Rus Yusupov), צייץ בטוויטר ואמר לאחר ההודעה "אל תמכור את החברה שלך!". יוסופוב פוטר מטוויטר באוקוטובר 2015 והיה האחרון למעשה מהצוות המקורי שקים את Vine

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.