חשבתם שוירוסים יכולים להיות מופצים רק באמצעות קבצים, רוגלות ואפליקציות נוזקה? אז חשבתם. דו"ח חדש של חברת אבטחה Doctor Web חושף כי וירוס טרויאני חדש חדר לחנות האפליקציות של מערכת אנדרואיד, הפליי סטור, וכי הוא מסוגל להדביק משתמשים ביותר מ-60 משחקים שמוצעים בחנות – אבל לא באמצעות הורדת המשחק אלא באמצעות התמונות שלו. הכוונה היא שהווירוס הטרויאני מוחבא בתוך התמונות שמגיעות עם המשחק, וכאשר המכשיר מוריד אותן לזכרון הוא מוריד על הדרך גם את הווירוס.

הווירוס, שמכונה Android.Xiny.19.origin, מסוגל להתקין תוכנות בלתי רצויות על המכשיר מעצמו, כשרובן קשורות לפרסומות וספאם. יחד עם זאת, הווירוס אף מסוגל לזהות את מספר המזהה בינלאומי של מכשיר הנייד, לשלוח אותו לשרת מרוחק ולאפשר להאקרים לחדור למכשיר ולבצע בו את זממים.

הנחמה היחידה היא שהמשחקים הנגועים הם לא בדיוק משחקים גדולים ופופולריים, ורובם אף למעשה חיקויים של משחקים אחרים. כך שכדאי להיזהר ממשחקים של חברות BILLAPS, Conexagon Studio ו-Fun Color Games, ובאופן כללי להתקין גירסאות מקוריות של המשחקים שמעניינים אתכם, גם אם יש חיקויים חינמיים בחנות. לא ידוע אם החברות אחראיות באופן ישיר לווירוס ובכל מקרה, אפשר לצפות שגוגל (Google) תסיר את יישומים אלה בזמן הקרוב.