לחובבי האנדרואיד המושבעים, ה-HTC One M8 החדש שהושק בשבוע שעבר הוא המכשיר המושלם. לא כי מדובר במפרט משודרג או איכות יוצאת דופן של היצרנית הטיוואנית, אלא כי הוא מגיע גם בגרסת Google Play Edition.

בהכרזת HTC על המכשיר, היא הכריזה גם כי היא תשיק בשיתוף עם גוגל את ה-HTC One M8 גם בגרסת Play Edition, וזה בעיקר אומר קבלת עדכונים למערכת האנדרואיד באופן זריז יחסית וכן הממשק וונילה המקורי של המערכת במקום ממשק ה-Sense 6.0. אבל מלבד זאת, יתרון נוסף היא האפשרות להפוך את גרסת המכשיר “הרגילה” לגרסת גוגל ולהינות משני העולמות.

החברים ב-XDA פרסמו את המדריך להפיכת מכשיר One M8 המקורי לגרסת גוגל. זה אומר למעשה כי כל מי שרכש את הגרסה המקורית של HTC, יוכל להפוך את המכשיר לגרסת Google Play Edition ולקבל את כל העדכונים האחרונים למערכת האנדרואיד, או לחזור בחזרה לגרסה המקורית עם ממשק ה-Sense.

התהליך עצמו אינו פשוט ודורש הבנה טכנית. בין היתר גם מתבצעת פריצת הבוטלאודר של המכשיר (S-OFF), דבר המסיר את האחריות וכן כל הזיכרון הפנימי נמחק, אבל יש לציין כי גם הדגם הקודם נהנה מאותה האפשרות שעבדה בהצלחה. אז אם בכל זאת אתם מחליטים לקחת את הסיכון ומעוניינים לרענן את ממשק המכשיר, היכנסו לפורום XDA.