השימוש המוגבר בטלפונים ניידים ובגאדג'טים שונים הצורכים חשמל בדרכים, דורשים מאיתנו למצוא פתרונות כדי להחזיק אותם פועלים במהלך יום עבודה ארוך, כך שאם גם לכם נמאס להסתובב עם מטען לכל מקום, או עם סוללה חלופית, בוודאי תשמחו לשמוע כי יש אפשרות להסתובב עם מטען סולארי על הבגד. לא בתוכו, אלא ממש עליו. כך עשתה חברת טומי הילפיגר (Tommy Hilfiger), שחברה עם חברת הפאנלים הסולאריים Pvilion ויצרה מעיל (ג'קט) עליו ממוקמים מספר תאים סולאריים, באמצעותם ניתן להטעין את המטען הנמצא גם כן בתוך החליפה.

המעיל שוקל כמעט שני קילוגרם וכולל בתוכו תאים סולאריים הניתנים להסרה בקלות. התאים הסולאריים חסינים למים והם מחוברים בחוט ישירות לסוללה פנימית הנכללת בכיס המעיל וממנו יוצאים שתי יציאות USB מהן ניתן להטעין שני מכשירים במקביל. לדברי החברה, הסוללה שנכללת במעיל יכולה להטעין 4 סוללות של 1500 מילי אמפר כשהיא טעונה במלואה, אולם לא נמסר כמה שעות שמש דרושים כדי להגיע לטעינה שכזו (במיוחד בחורף).

tommy-hilfiger-solar-jacker-1

המעיל מוצע  גם לגברים וגם לנשים, ובמידות שונות. בהתחשב במחיר, שעומד על 599 דולרים, נראה לנו שתעדיפו להסתובב עם מטען נייד. בכל זאת, עדיף שיכאב ביד מאשר בארנק.