האם יום אחד חנות המוזיקה אייטונס (iTunes) או שירות ההודעות המיידיות איימסג' (iMessage) יעשו את דרכם אל מערכת ההפעלה אנדרואיד? לא סביר, אך טים קוק, מנכ"ל החברה, לא שולל את האפשרות.

"אין לנו עניין דתי עם המרת יישומי אפל לאנדרואיד…"
טים קוק תמיד נחשב למתון יותר בדעותיו לעומת קודמו בתפקיד, סטיב ג'ובס, והדבר בא לידי ביטוי בפתיחות היחסית שהוא מביע כלפי מערכת ההפעלה המתחרה, שג'ובס הכריז עליה "מלחמה גרענית עד הסנט האחרון". בוועידת D11 שמקיים אתר AllThingD מבית הוול-סטריט ג'ורנל אמר קוק כי "אין לנו עניין דתי בנוגע להמרת יישומי אפל לאנדרואיד. אם יש היגיון – אנו נעשה זאת, וניתן להחיל אמירה זאת על כל תחום שבה נוגעת אפל".

אמנם, נשמע כי מדובר בהתבטאות אינטרסנטית משהו, מכיוון שיש הגיון כלכלי להביא שירותים כמו חנות המוזיקה או שירותי הענן אל מערכת ההפעלה המתחרה, בדומה לצעד שעושה רים בלאקברי אשר מביאה את יישום ההודעות שלה הבלקבארי מסנג'ר אל מכשירי האנדרואיד. למרות שבעתיד הקרוב לא נראה כי נראה את השירותים של אפל רצים על מכשירי האנדרואיד, נחמד להיווכח כי קוק מתנער מהקנאות הדתית שאופפת את החברה ואף מציג גישה אשר פתוחה לאפשרות, אך כל עוד יש בכך הגיון כלכלי.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • GADI

  אנראויד יותר טוב ! אבל שיביאו לאנדרואיד יהיה כיף לכול האנשים ..

 • מנדי בוגנים

  אני חושב שאייפון הוא יותר טוב מגלקסי לי היה גם אייפון 4s גם אייפון 5 וגם גלקסי s3 והאייפון יותר טוב נקודה

 • דן

  סטיב יתהפך בקבר שזה יקרה.
  הם פשוט עוברים על כל העקרונות שהוא קבע.
  לא פלא שאפל תדרדר, אולי אייפון 8 יהיה עם אנדרואיד?
  ואני אומר את זה בתור אחד עם S3

  • בולי

   כל שירות מכניס כסף לאפל. עוד מאות מיליון רכישות של שירים וסרטים בשנה יכניסו עוד כסף.

 • אהרון

  אהרון אזרח בישראל אומר:לגוגל אין בעיה להביא את השירותים שלה לאפל

 • יוסי כהן

  garage band????? יש מצב?
  אם כן הם גאונים!

 • בולי

  לכל המזלזלים למינהם. iMessage ו iTunes שירותים מעולים שיכולים לעשות רק טוב לאנדרואיד. אין חנות ברמה של האייטיונס באנדרואיד.

  אפשר להבין את התגובות הרי גם ככה אתם לא משלמים על אפליקציות..

 • ggg

  יש מיליון שירותים שטובים יותר פי אלף מהשירותים של אפל.
  וגם ככה השירותים והמערכות שלהם יותר מידיי נעולות וסגורות.

 • מקס

  מי צריך את השירותים שלהם. מה הם כבר מציעים… אימייל ? לא !, מקום אכסון ? אולי הענן שלהם שגם ככה איפ אפשר להוציא ממנו שום דבר שמור מחוץ לכלא אפל. מפות ? הן ממש לא שוות את זה.
  בקיצור… חבל על הזמן עם אפל.

 • פיפוש

  אני לא מאמין שזה באמת יבוא לידי ביטוי… ולטעמי אלו יהיו טעויות כל אחת בפני עצמה.