טים קוק ברקע של לוגו אפל

"שרות האפל מיוזיק באנדרואיד הוא רק ההתחלה", כך אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בפגישה פנימית שערכו בכירי החברה. לדברי גורמים מקורבים לאפל (Apple), ייתכן שכך מנסה החברה "לדוג" את משתמשי הפלטפורמה המתחרה על-ידי השקת שירותים שהיו זמינים עד עתה לאייפון באופן בלעדי. בנוסף, ייתכן כי אפל מנסה למתג את עצמה כנותנת שירותים לכלל הפלטפורמות – בדומה לגוגל שנוהגת לשחרר את רוב שירותיה גם למשתמשי האייפון.

קריצתו של קוק לעבר משתמשי האנדרואיד אינה מקרית: בעדכון ששוחרר השבוע לשרות האפל מיוזיק ב-Google Play, נוספה היכולת לשמור את השירים ישירות על גבי האחסון המשני לטובת האזנה גם ללא חיבור לרשת – יכולת שכידוע אינה זמינה באייפון בשל החוסר בחריץ להרחבת זיכרון.

למרות העובדה שקוק לא ציין אלו שרותים מתכננת אפל להשיק גם באנדרואיד, ניתן להניח כי בכוונתה להשיק את יישומי ה-iWork המשמשים בין היתר כמעבד תמלילים – ייתכן על מנת להתחרות בחבילת האופיס של מיקרוסופט או ב-Google Docs.

כך או כך, יהיו מעניין לראות אלו שרותים ויישומים היא מתכננת – כך שלא מן הנמנע שביום מן הימים נוכל לראות את משתמשי האייפון והאנדרואיד משוחחים יחד באמצעות שרות ה-iMessage ומשתמשי האנדרואיד יוכלו לגבות את מכשירם באמצעות שרות ה-iCloud.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • RuR

  שיעשו פייסטיים לאנדרואיד!!!

 • RuR

  אם הם יביאו את iWork לאנדרואיד זה יהיה מעפן. זה הותאם למסכים קטנים בצורה גרועה, פשוט לא נוח לשימוש על טאבלט ממוצע/טלפון. (אני מדבר מניסיון על גבי iPad Air). במק לעומת זאת, מדובר על תוכנות פשוט מעולותתתת.

  • Arik Shainer

   לא מסכים איתך. אני משתמש ב-iWork גם על ה-6s פלוס שלי וגם על האייפד אייר 2, ובשני המקרים עובד בצורה מעולה, יותר טוב מאופיס לדעתי. (ועוד לא הזכרתי איך זה נראה במק פרו, שם זה בכלל לא רואה את אופיס ממטר.

   • RuR

    אני חושב שבאייפון ובאייפד זה סתם מתוסבך. מסכים שבמק זה קטלני (וזה לא משנה איזה מק, במק פרו ובמק מיני זה נראה אותו דבר)

    • Arik Shainer

     לא בדיוק מסובך, הכל עניין של התרגלות. בדיוק כמו האייטונס. צריך ללמוד ולהבין את הקונספט.

 • Yossi Cohen

  בבקשה GARAGE BAND!!!!

 • אור

  זה טעות שיווקית בשבילה, היא מעודדת אנשים להיות באנדרואיד.

  • רון ויצמן

   היא לא מעודדת. רק בשירותים שהיא יכולה להרוויח עליהם כסף היא תעשה באנדרואיד. מי שאוהב אייפון ישאר באייפון ומי שאנדרואיד ישאר באנדרואיד ומי שמתנדנד אז מעט השירותים יכולים למשוך אותו לאייפון.

   • Yossi Cohen

    בהצלחה למשוך מישהו מאנדרואיד בגלל הסיבה שבגינה הוא עזב את האייפון.
    מקסימום זו טיפה של כבוד ללקוחות לשעבר שקנו דברים בשירותי אפל.

    לפי דעתי גם כל אפליקציה שקיימת בשתי המערכות קנייתה צריכה לגרור רישיון בשתי המערכות.

   • אור

    כן היא כן מעודדת, היא מאבדת את כל הייחודיות של ios.

  • pizzaboy

   יש משהו במה שאתה אומר , אבל יהיה מאוד נחמד לדבר עם חברי בפייסטיים וכדומה …