מספר דקות לאחר שעלה אל בימת הארועים במרכז מוסקוני סאן פרנסיסקו, ופינה את מקומה לקרייג פדריגי (Craig Federighi) , ראש צוות תוכנה בחברת אפל, חשף מנכ"ל אפל המכהן טים קוק, את מספרי המכירות הגדולים עד כה.

בנאום הקצר אותו נשא, שהתחיל בסטטיסטיקות שונות ובמהרה הפך לירידה על מערכת ההפעלה המתחרה מביתה של גוגל, הצהיר קוק כי משנת 2007 ועד השנה הנוכחית, מכרה החברה מספר מרשים של למעלה מ-800 מיליון מכשירי iDevice שונים, כאשר מכשיר האייפון לבדו מכר מספר שיא של כ-500 מיליון יחידות. כרבע מתוך מכשירי האייפון שנמכרו, מיוחסים לשנה שעברה, בה הצליחה החברה לצבור מספר מרשים של כ-150 מיליון משתמשים חדשים שנטשו את מערכת ההפעלה אנדרואיד והחלו להשתמש במערכת ההפעלה iOS. לעומת האייפון, גם האייפד מפגין לא מעט אחוזי מכירות מרשימים: לדברי החברה, האייפד הוא המכשיר השני הנמכר ביותר ברשימת מכשירי ה-iDevice ומכר כ-200 מיליון יחידות, ואילו מכשיר האייפוד טאצ' מכר לבדו כ-100 מיליון.

חלקו השני של הנאום הקצר התמקד כאמור בירידות על מערכת ההפעלה אנדרואיד, ומציין כי הסיבה להצלחתו של האייפון נעוצה בלא במעט משתמשים מאוכזבים שנטשו את מערכת ההפעלה המתחרה ועברו להשתמש במערכת ההפעלה ה-iOS, העדיפה לטענתו. "כמחצית מתושבי סין נטשו בשנה שעברה את מערכת ההפעלה אנדרואיד ועברו להשתמש באייפון"- כך אמר, במשפט שסימל למעשה את תחילת ההשתלחות במערכת האנדרואיד. בהמשך, קוק גם ציין כי 97 אחוזים הביעו את שביעות רצונם ממערכת ההפעלה ומהחברה, והתרברב גם על קצב האימוץ המדהים של מערכת ההפעלה הקודמת, שעומדת על כ-9 מתוך 10 משתמשים המריצים את מערכת ההפעלה האחרונה מביתה של החברה.

כך או כך, יהיה מעניין לראות איזה חידוש מהפכני אפל אכן תביא עימה יחד עם חשיפת מכשיר האייפון 6, והאם אפל תמשיך להפגין הצלחות מרשימות ומדד פופולריות עולה. על פי כל הנראה בשטח, הדבר לא עומד להשתנות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.