אוניברסיטת סטנפורד (Stanford) בקלפורניה הציגה רובוט אנושי עם ידיים מלאכותיות המיועד לשהות מתחת למים ולחקור את עולם המים המסתורי בזמן שהנווט נמצא במקום מבטחים על החוף או בספינה.

הרובוט, OceanOne שמו שתוכנן על ידי פרופסור אוסאמה חטיב (Oussama Khatib) וגובהו כחמישה מטרים, משתמש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית ומערכת משוב (haptic) כדי לספק שליטה ובקרה למפעילו מעל הקרקע, ומשלב שימוש בחיישנים, מצלמות רבות, כח מחשוב רב וזרועות המדמות את אצבעות הידיים.

"OceanOne נועד להביא יכולות חדשות עבור החקר מתחת למים", אמר חטיב בסרטון המציג את היכולות השונות של הרובוט בו מוצג כיצד הוא מתופעל כדי לתפוס חפצים כמו סל אדום. "הכוונה כאן היא להיות הצוללן בלי להיכנס למעשה למים על ידי הרובוט שיכול להיות הייצוג הפיזי של האדם".

בשל חוסר התחושה במים, ניסו המפתחים להעביר עד כמה שניתן את המגע על ידי שימוש ברטט בהתאם למגע של זרועות הרובוט בחפצים השונים, ממש בדומה לרטט שאנו מקבלים ממסך המגע בסמארטפון וכי זוג המצלמות שבראשו יצלמו את כל הסביבה הקרובה באיכות גבוהה. המטרה של OceanOne הוא לסייע להגיע למקומות המסוכנים לאדם ובעתיד אולי גם הוא יוכל לסייע במקרי חירום או לבצע חקר ימי במקומות שעוד לא הגענו אליהם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.