לא במקרה אנו רואים את המכשירים הסינים בכל פינה, שכן בחמישייה הפותחת בשוק הסלולר אחרי סמסונג (Samsung) ואפל (Apple), שלוש החברות הבאות הן היצרניות הסיניות שכולם כמעט מכירים.

לפי דו"ח חדש של חברת האנליסטים HIS Technology, מבין היצרניות הסיניות מובילה את המקום הראשון היא וואווי (Huawei) עם 139 מיליון מכשירים שנמכרו ב-2016. לאחריה נמצאת אופו (Oppo) עם 95 מיליון מכשירים ובמקום השלישי ויוו (Vivo) עם מכירות של 82 מיליון מכשירים.

במקום הרביעי היא שיאומי (Xiaomi), והחמישית, ZTE, עם 58 ו-57 מיליון יחידות. לנובו (Lenovo) יחסית קרובה אליהן, עם 50 מיליון יחידות, אם כי המספר הזה לא כולל את המותג מוטורולה (Motorola). חברת TCL, שמייצרת בין השאר את המכשירים של בלקברי (BlackBerry), אחראית ל-34 מיליון יחידות, ג'יאוני (Gionee) ל-28 מיליון, מייזו (Meizu) ל-22 מיליון ואת הרשימה סוגרת ליאקו (LeEco), עם 19 מיליון מכשירים.

יש לציין כי הדו"ח מקיף את מספר המשלוחים מהיצרנית, כלומר מכשירים שיצאו ממחסני החברה לשיווק, גם אם עדיין לא נמכרו בפועל לצרכנים הסופיים. עוד אנקדוטה קטנה – שלושת המקומות הראשונים לא מגרדים גם יחד את המכירות של סמסונג.