חיישן ביומטרי הפך כמעט לסטנדרט במכשירים חדשים ואחד החידשוים של האנדרואיד 6.0 'מרשמלו' היא תמיכה מלאה בחיישנים אלה כחלק אינטגרלי במערכת, זאת עם הגעתה במכשירי הנקסוס החדשים – Nexus 5X ו-Nexus 6P.

כחלק מהתמיכה בחיישן טביעת האצבע, גוגל לפי הדיווח, גם הוסיפה אפשרויות שונות כמו פתיחה מהירה של מסך הבית וגם אישור רכישות והורדה בחנות ה-Google Play כך שמספיק להניח את האצבע על החיישן וההורדה או הרכישה תחל, זאת בלי הצורך בהקלדת הסיסמא.

האפשרות כמובן מתאימה למי שהגדיר כי חייבים לאישור סיסמת Google לפני הורדה, זאת כדי שלא יורדו בטעות אפליקציות או יבוצעו רכישות בחנות. כדי להפעיל זאת, יש להיכנס להגדרות ב-Google Play ותחת User Controls יש לסמן Fingerprint auntentication.

באותם הגדרות גם נמצא את האפשרות להפעיל סיסמא לאישור כל הורדה. שימושי אם יש ילדים בסביבה.

 • RuR

  לא שמעתי שסמסונג וואווי חשבו על זה קודם… אפשר הוכחה?

 • Yossi Cohen

  תכלס הריחוף של סמסונג(שמשום מה נעלם מה6) נראה לי יותר שימושי אם הוא היה יותר אוניברסלי ונתמך במערכת האנדרואיד עצמה…
  זה כמו mouse hover שהיא אחת האינטרקציות שחסרות במגע.

  • Avia Chen

   הריחוף מזעזע, אתה שוכח שהאצבע שלך פשוט רועדת בלי סוף נכון?
   ו וואוי חשבה על זה לפני אפל? אתה פאקינג רציני או שאתה עושה את עצמך מפגר? תן מבט בAPPLE WATCH, שיצא שנה לפני כל הדברים האלה.

 • נתנאל

  סופסוף הטביעת אצבע בS6 תיהיה שימושית יותר ובאופן מלא!
  זה נכון שגוגל העתיקה את הפטנטים האלה למערכת האנדרואיד שלה ממערכת הIOS של אפל, אבל זה לא סותר את זה שגם אפל העתיקה וממשיכה להעתיק (בדומה לגוגל) פטנטים למערכת הIOS שלה ממערכת האנדרואיד של גוגל.
  חוץ מזה, מתישהו בסופו של דבר גם ככה כל הסמארטפונים יצטרכו לתמוך בחיישן ביומטרי לטביעת אצבע בכלל ובאופן מלא בפרט.
  סמסונג קידמו את זה, גוגל רק מזרזת תהליכים.
  כנ"ל לגבי ה3D TOUCH של אפל, שבכלל סמסונג ו-וואווי חשבו על זה קודם, אפל פשוט הקדימה עם זה, וואווי איחרה עם זה וסמסונג פשוט לא יכלה להוציא מכשיר דגל נוסף אחרי 4 מכשירי דגל שהוציאה השנה, בגלל זה היא הקדימה את תאריך ההכרזה של הS7.