כבר לא צריכים להישאר ערים עד השעות הקטנות של הלילה כדי לצפות באחד ממשחקי ה-NBA: פייסבוק (Facebook) מביאה את חווית המשחק והכדור הכתום היישר אל תוך פלטפורמת המסרים שלה, Facebook Messenger. טוב, לא בדיוק, בערך.

Messenger Basketball game

בעדכון האחרון ששחררה הרשת החברתית ליישום המסרים המידיים שלה, היא שילבה מיני משחק כדורסל בו בני השיחה יכולים להתחרות אחד נגד השני. בדיוק כמו במשחק הרגיל, המנצח הוא זה שקלע מספר רב יותר של נקודות, כשהזריקה לסל מתבצעת באמצעות החלקת האצבע על-גבי המסך. על מנת לגשת לעניינים, על המשתמש לשלוח לבן השיחה את אמוג'י הכדורסל מתוך מקלדת האמוג'י שקבועה בהגדרות המקלדות הן ב-iPhone והן במכשירי האנדרואיד (Android). לאחר מכן, בלחיצה על הסמליל עצמו בשיחה – נפתח מסך המשחק.

חושבים שזה לא מאתגר? תחשבו שנית. תחילה, בשלבים הראשונים, המשחק מתנהל על מי מנוחות עד אשר אחד המשתמשים קולע 10 סלים רצופים (כל סל יעניק למשתמש נקודה אחת בלבד) – אז לוח הקליעה מתחיל לזוז בצורה אופקית, דבר שמיקשה עוד יותר על הדיוק. לאחר מכן, עם קליעה של 20 סלים ברציפות, הלוח מתחיל לזוז עוד יותר מהר.

אם מפספסים, כל הנקודות מתאפסות וכן יש ליווי של אימוג'י בוכה או מאוכזב. בעת קליעה ילוו צצים תמונות שמסמלות כל הכבוד, ולא רק אמוג'י מחייך.

זו אינה הפעם הראשונה בה פייסבוק מאתגרת את משתמשיה במשחקים: לפני מספר חודשים הוסיפה הרשת החברתית את האפשרות לשחק במשחק שחמט, אז היו על המשתמשים להקליד את הצירוף fbchess [email protected] כדי לשחק אחד נגד השני. אלא, שבניגוד למשחק השחמט פעל גם בגרסת הדפדפן, משחק הכדורסל יוכל לפעול רק באמצעות המכשירים הנידיים.

נ.ב. – אריק אולי הגיע ל-5, יש לנו כבר מישהו במערכת עם 11. מה אתכם?