אם באפל (Apple) חשבו שהמכשירים החדשים שלהם, קרי ה-iPhone 6 וה-iPhopne 6 Plus, יגרמו למשתמשי טלפונים חכמים המבוססים על אנדרואיד (Android) לבצע המרה, אז הם יכולים לראות את עצמם כמאוכזבים.

לפי סקר שערכה חברת המחקר Consumer Intelligence Research Partners, הגדלת המסכים של המכשירים מבית אפל, כך שהם מתאימים כיום לגדלים הנהוגים בקרב מכשירי האנדרואיד, לא השיגה את התוצאה הרצויה בהיבט הזה, ואפילו גרוע מכך.

החברה תשאלה 300 משתמשי ה-iPhone 6-ים בין ה-18 באוקטובר ל-4 בנובמבר, ולפי התשובות מתברר של-80% מהרוכשים החדשים היה כבר לפני כן מכשיר של החברה. בשנה שעברה, בסדר דומה שנערך לאחר ההשקה של iPhone 5s/c, עמד המספר הזה על 65%.

כלומר, אם בשנה שעברה 35% מרכושי ה-iPhone החדש בתקופה הזו היו בעלי מכשיר עם מערכת הפעלה אחר, השנה חלה ירידה ומדובר רק ב-20% שעשו המרה.

עם זאת, מבין אלו שכן החליטו בתקופה הזו לוותר על אנדרואיד לטובת מערכת הפעלה אחרת, 85% בחרו ב-iPhone 6/Plus, ומדובר בקפיצה לעומת גדולה לעומת ה-52% בשנה שעברה שבחרו לעבור ל-iPhone 5s/c. כנראה שעבורם הגודל כן שיחק תפקיד.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אנונימי

  אפל השיגה את הדבר הכי טוב לה, בגזרת העסקים היא גדלה על חשבון האנדרואיד וזה מה שמקפיץ אותה קדימה

 • Maor Bar

  לא מייצג דבר וחצי דבר
  יכלו לקחת 300 אנשים אחרים שדווקא בתוך כל ה300 האלה היו יותר אנשים שעברו מאנדרואיד.

  הם צריכים מדגם הרבה יותר גדול ומפוזר. ולא 300 אנשים.

  • kw@

   מי אמר שזה לא היה מפוזר?, אבל בתכלס זה סטטיסטיקה הם היו יכולים "ליפול" גם בדיוק על 300 שעברו מאנדרואיד.

  • amit

   ברור שתיהיה סטייה לכאן או לכאן, אבל אין ספק שזה מייצג בקירוב די גדול את המספר המקורי

 • תוהה

  300 איש הם אפילו לא התחלה של מדגם מייצג. סטייצ התקן כ"כ גדולה שהמידע לא רלוונטי.