חבורת רבות מספרות שהן רוצות לשפר את יכולת המשחק שלנו באמצעים שונים ומשונים, אבל פרויקט חדש בשם NAOS QG מציע משהו חדש לחלוטין: עכבר משחקים שיחוש אותנו ויאפשר לנו ללמוד כיצד אנחנו משתמשים בעכבר ומתנהגים במשחק תוך כדי שאנחנו משחקים, וגם לאחר מכן בעזרת סטטיסטיקות מפורטות.

העכבר מכיל מספר חיישנים בחלק העליון שלו, כולל חיישן פעימות לב וחיישן פעילות עורית, וזאת לצד חיישן ראשי שמזהה בכלל את הנחת היד על העכבר כדי לדעת האם להפעיל את החיישנים האחרים או לא.

את הנתונים המתקבלים מהעכבר וחיישניו אפשר להציג על המסך בתצוגה שקופה שאינה מפריעה באופן עקרוני למשחק, ולא מנשה מהו המשחק. במקביל אוספת התוכנה של המשחק את הנתונים שמתקבלים מהחיישנים כדי להציג לאחר מכן גרף פעילות שבו, בשיאיו, גם מוצגות תמונות מסך שמאפשרות לדעת באיזה רגע, לדוגמה, הייתם ממש מתוחים או ממש התרגשתם ממה שקורה על המסך. הממשק והתוכנה של העכבר אמורים באופן עקרוני להתממשק עם כל משחק שקיים בשוק, אך לכך רק הזמן יוכל לתת תשובה.

MouseHR

אחד הדברים המעניינים הוא שהחברה משאירה את ה-API בו היא משתמשת כדי לקשר בין התוכנה לעכבר כקוד פתוח, כך שכל אחד יוכל להשתמש בו כדי ליישם רעיונות משלו לביצוע עם החיישנים שמותקנים בעכבר.

יש גם סרטון שמציג באופן עקרוני את העכבר.

הפרויקט של MionixLabs, חברה שבדית שמתמחה בתחום האביזרים למשחקי מחשב, נמצא כעת בשלב הגיוס הכספים שלו ב-Kickstart. היא רוצה לגייס 100,000 דולרים ועד עתה, נכון לכתיבת שורות אלו ושנותרו 37 ימים לסיום תהליך המימון, היא כבר גייסה יותר מ-32 אלף דולרים. העכבר אמרו להימכר תמורת 149 דולרים, והוא אמור להגיע לשוק במאי עד יולי 2015.

לחצו כאן כדי לבקר בדף הפרויקט, ואם תרצו, גם לתרום.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.