מאז ההשקה של iOS לראשונה, ועוד יותר לאחר שגם אנדרואיד (Android) הגיעה לעולם הטלפונים החכמים בקול תרועה רם, הושמעה לא מעט ביקורת כנגד אפל (Apple) בכל מה שנוגע לפתיחות מערכת ההפעלה שלה, התלות הבלתי נסבלת ב-iTunes בכל מה שקשור להעברת תכני מדיה, תלות שירדה עם הזמן בעקבות השקת שירות האחסון בענן iCloud, וחוסר הרצון לתת לאפליקציות צד שלישי לצאת אל תוך המערכת מעבר לצלמית המרובעת שנמצאת ב-Springboard.

 

developer_extensibility_screen_editingאך כעת, עם השקת iOS 8, ולאחר שמועות והערכות רבות שזה עומד אכן להפוך למציאות, זה סוף סוף קרה. לראשונה בתולדותיה מאפשרת אפל למפתחי אפליקציות להטמיע את האפליקציות שלהם בתוך המערכת עצמה, בדומה למה למה שנהוג כיום באנדרואיד. למפתחים תהיה אפשרות לעשות את הדברים הבאים:

developer_extensibility_screen_notificationcenter– אפשרות שיתוף (תמונה, סרטון ועוד) באמצעות אפליקציית צד שלישי בתפריטי המערכת.
– מסננים של אפליקציות צד שלישי בתוך אפליקציית התמונות המובנית.
– תוספים של אפליקציות צד שלישי בתוך דפדפן הספארי, כגון תרגום טקסט באמצעות אפליקציית Bing Translate.
– אפשרות להתקין מקלדות צד שלישי כגון Swype.
– ווידג'טים בתוך מרכז ההתראות בלשונית היום להצגת מידע מהיר כגון תוצאות ספורט ועוד מגוון רחב של שימושים, כשכל אפליקציה והמידע אותו היא מציגה.
– שינוי הדרך בה iOS מטפלת בכל סוגי המסמכים כדי לאפשר יצירת ועריכת מסמכים באמצעות אפליקציות נוספות מבלי לייצר עותקים מיותרים.

אנחנו בטוחים כי יש עוד אפשרויות מעבר למה שציינו שעוד לא גילינו, כשאת התפקיד הזה ניתן לזמן לעשות. נוכל ליהנות מכל התכונות הללו ברגע שהמפתחים יעדכנו את מגוון האפליקציות שלהם ל-iOS 8.