מאז ההשקה של iOS לראשונה, ועוד יותר לאחר שגם אנדרואיד (Android) הגיעה לעולם הטלפונים החכמים בקול תרועה רם, הושמעה לא מעט ביקורת כנגד אפל (Apple) בכל מה שנוגע לפתיחות מערכת ההפעלה שלה, התלות הבלתי נסבלת ב-iTunes בכל מה שקשור להעברת תכני מדיה, תלות שירדה עם הזמן בעקבות השקת שירות האחסון בענן iCloud, וחוסר הרצון לתת לאפליקציות צד שלישי לצאת אל תוך המערכת מעבר לצלמית המרובעת שנמצאת ב-Springboard.

 

developer_extensibility_screen_editingאך כעת, עם השקת iOS 8, ולאחר שמועות והערכות רבות שזה עומד אכן להפוך למציאות, זה סוף סוף קרה. לראשונה בתולדותיה מאפשרת אפל למפתחי אפליקציות להטמיע את האפליקציות שלהם בתוך המערכת עצמה, בדומה למה למה שנהוג כיום באנדרואיד. למפתחים תהיה אפשרות לעשות את הדברים הבאים:

developer_extensibility_screen_notificationcenter– אפשרות שיתוף (תמונה, סרטון ועוד) באמצעות אפליקציית צד שלישי בתפריטי המערכת.
– מסננים של אפליקציות צד שלישי בתוך אפליקציית התמונות המובנית.
– תוספים של אפליקציות צד שלישי בתוך דפדפן הספארי, כגון תרגום טקסט באמצעות אפליקציית Bing Translate.
– אפשרות להתקין מקלדות צד שלישי כגון Swype.
– ווידג'טים בתוך מרכז ההתראות בלשונית היום להצגת מידע מהיר כגון תוצאות ספורט ועוד מגוון רחב של שימושים, כשכל אפליקציה והמידע אותו היא מציגה.
– שינוי הדרך בה iOS מטפלת בכל סוגי המסמכים כדי לאפשר יצירת ועריכת מסמכים באמצעות אפליקציות נוספות מבלי לייצר עותקים מיותרים.

אנחנו בטוחים כי יש עוד אפשרויות מעבר למה שציינו שעוד לא גילינו, כשאת התפקיד הזה ניתן לזמן לעשות. נוכל ליהנות מכל התכונות הללו ברגע שהמפתחים יעדכנו את מגוון האפליקציות שלהם ל-iOS 8.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • Arc5Uper

  כל ה״שיפורים ״ בiOS שמונה הם חרא- מניסיון, התקנתי את הבטא. הדבר הטוב הוא הSDK וה״קיטים״ שאפל הציגה בכנס. שפת התכנות החדשה, Swift, והמנועים הגרפיים החדשים. זה טוב, ושימושי הרבה יותר מווידגטים במרכז התראות.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ההבדל בין זה לאנדרואיד שבאייפון אפל בודקים בקפידה כל וויגט ומקלדת ובאנדרואיד זה לא קורה ולכן באייפון לעולם לא יהיו וירוסים

  • אבי

   שטויות.
   אפל לא בודקת ולא יכולה לבדוק כל תוכנה. תוציאו מהראש שזה מה שהיא עושה.
   בכדי לבדוק כל תוכנה שאינה מכילה באג או ווירוס או רוגלה ייקח לאפל עשרות שנים.
   לאייפון מלא פרצות אבטחה. כל פעם שהיא סוגרת אחת צצות עוד כמה.
   ההבדל הוא שאפל לא תודה בכך, האקרים ומומחי אבטחה מתריאים על זה.
   קרא קצת באינטרנט על זה.
   גוגל סורקת כל תוכנה בגוגל פליי.
   לאנדרואיד יש הרבה שכבות הגנה ופחות פרצות אבטחה מלאייפון.

   • לולו

    דברייך הזויים. הפרגמנטציה של אנדרואיד והעובדה שחלק גדול ממשתמשי אנדרואיד עושים שימוש בגרסאות ישנות של מערכת ההפעלה הם גן עדן לחורשי המזימות. ההערכה הרווחת היא שאנדרואיד שולטת שליטה של כמעט 99% בתחום נפגעי הוירוסים ושאר הצרות.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    תן לי לחדש לך שאפל כן בודקת כל תוכנה ולא חסר לה כסף ומשאבים לעשות את זה. קרו מספר פעמים שמישהו הצליח להכניס משהו לא חוקי אבל ממש לא קרוב לוירוס. קרא קצת באינטרנט על זה אנטי וירוס שהיה בתשלום באנדרואיד (וגם אחד הכי נמכרים) בסוף התגלה כוירוס.

   • Arc5Uper

    אפל לא בודקת כל תוכנה, זה כל כך ברור. אבל קשה מאוד למצוא בה פרצות אבטחה. וגם , להבדיל מגוגל , לא כל האקר נוב ישלם 100$ כדי להעלות וירוס מעפן. בגוגל זה חינם.
    וגוגל גם ממש לא בודקת כל תוכנה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אבי אפל עוד מההשקה של הapp store בודקת כל אפליקציה.
    לכן ברגע שאתה שולח אפליקציה לapp store לוקח לך חודש עד שאתה מקבל אישור עלייה.

 • אבי

  התכונה הטובה ביותר שזה מתחיל להתקרב לאנדרואיד.
  סוף סוף יוכלו משתמשי אייפון לעבוד במכשיר פחות מוגבל.
  פעם משתמשי אפל אמרו שאין בזה צורך אבל אחרי העתקת התכונות מאנדרואיד פתאום זה מאד נחוץ וחשוב…

 • כמו הסינים אפל מעתיקה כל מה שטוב מאחרים

  השינוי המשמעותי ביותר בIOS 8 זה אנדרואיד.
  כן ממש ככה בלי בושה ובלי להגיד "אמרנו לכם שיש לנו את המערכת הכי טובה אבל שיקרנו" צעד אחר צעד אפל מעתיקה ומיישרת קו עם גוגל.
  עכשיו המשיח יכול להגיע.

  • גיא

   יש כל כל הרבה דברים חדשים ב iOS 8 שאף אתר חדשות לא הספיק עדיין לסקר את כולם. כל אחד רק בדק חלק. יש כ 200 פיצרים חדשים למשתמשים וכ 4000 אפשרויות חדשות למפתחים. שרובם כוללות אפשרויות המזכירות מערכת הפעלה פתוחה.
   במידה ומתוך 200 פיצרים אפל לקחו השראה ב 20 פיצרים זה מאוד מרשים. כי זה אומר שעדיין יש עוד 180 פיצרים חדשים ומקוריים אחרים.

  • Arc5Uper

   ההבדל בין אפל לגוגל זה שגוגל לא שמה על הפרטיות של המשתמשים, גם אפל, אבל אין לה מה לעשות עם המידע. גוגל רעבה למידע, וקוד פתוח עוזר לה מאוד. מכל הבחינות . גוגל קנתה את אנדרואיד בשביל מידע. שממנו עושים כסף . אפל לא רוצה מידע , רק כסף.

   • user30000z

    זו התגובה הכי נכונה כאן .

 • פיפוש

  זאת הבשורה הכי גדולה בנוגע לאפליקציה. הדבר הכי מעניין זו הדרך שאפל בחרה לעשות זאת, היא מסבירה את זה מצויין במצגת.
  פרטיות המשתמש זה אחד הדברים שאפל עושה כל שביכולתה כדי לשמור עליו, וזה ניכר בפעולות רבות שהיא עושה שלפעמים לוקח לה זמן להטמיע תכונה מסוימת, כיוון שהיא רוצה לעשות את זה ״נכון״.
  במקרה הנ״ל, לאפליקציות צד שלישי לא תהיה שום גישה למידע של המשתמש, וכל אחד יהיה ״כלוא״ בסלוט נפרד משל עצמו. במידה והאפליקציה תרצה לגשת לאפליקציה אחרת/מידע של המשתמש, היא תבקש אישור מהמשתמש על מנת לעשות זאת.
  הקטע היפה הוא, שגם לאחר מתן האישור, הכל התקשורת מתבצעת במסגרת ה״גבולות״ של כל אפליקציה, באמצעות תיווך של מערכת ההפעלה, בלי מידע נוסף שיהיה זמין לרשות אפליקצית צד שלישי שאולי המשתמש לא היה מעוניין לחשוף.

  אני מאוד מרוצה מההשקה הזאת, כמו כן נרשמתי לבטא טסטרס של OS X ואני מת לנסות את הפיצ׳רים החדשים שם. (עדיין לא יודע איך לעכל את הדוק החדש.. כנראה שאין 100% בחיים.. :))

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   פירצה מתחילה תמיד בסדק קטן אחד…

   • פיפוש

    מה הפואנטה שלך?
    דבר לעניין, כי זה מאוד קשה להבין מה אתה רוצה.

  • יוסי כהן

   צודק הדוק החדש מכוער…
   מה שאפל טחנו מים איתו עד עכשיו זו הדרך בה אנדרואיד פועת מההתחלה.
   כל אפליקציה באנדרואיד היא משתמש לכל דבר ועניין ולאף אפליקציה אין גישה לאפליקציה אחרת(והיא לא יודעת גם את שם היוזר של האפליקציה האחרת) אלא אם כן האפליקציה והמשתמש מרשים לה(או אם יש לה רוט). ועוד משהו יפה. באנדרואיד אפליקציה יכולה לקרוא לפיצ'ר(אקטיביטי) אחד מתוך אפליקציה מבלי לקרוא בה שום מידע של המשתמש ומבלי להעביר אותך אפליקציה.
   קיצר באנדרואיד אין וירוסים פשוט יש משתמשים טיפשים שנותנים למשחק המסכן שהם הורידו לשלוח סמסים למספרי פרימיום וגישה לכל המידע שלהם. אם אתה מוריד אפליקציה קטנה וחשודה תבדוק למה יש לה גישה! זה רשום בעברית\אנגלית ברורה!
   מה שאני אומר זה שאם נופלים בפח הזה של ללחוץ כן אפשר משתמשי אנדרואיד(שנחשבים חכמים יותר משום מה) משתמשי אייפון לא יחשבו אפילו רבע פעם לפני שהם יילחצו "אישור תן לאפליקציה גישה לכל ההודעות והפתקים שלי ולשלוח הודעות" כאשר זה סתם משחק פשוט.(הרי רוב בעלי האייפון מקבלים התראות מדברים שהם לא רוצים רק כי הם לחצו אפשר התראות פוש בהתחלה)