החודשים האחרונים מלווים בשמועות על שיטת העדכון החדשה של מייקרוסופט הן למערכות ההפעלה במחשב והן למערכות ההפעלה בסמארטפונים. אפילו כבר הספקנו לקרוא על ה-Windows Blue שצפוי להביא עימו חבילת עדכון משמעותית לקראת סוף השנה עם שיפורים ותוספות רבות שהיו חסרים בגרסת המערכת הנוכחית. נראה שענקית התוכנה מרדמונד משנה טקטיקה, מפסיקה עם שחרורי ה-Service Packs ועוברת לשחרורי חבילות עדכון קטנות יותר בטווחי זמן קצרים יותר.

יש אישור, יש שמועות, נותר רק לחכות

במייקרוסופט כבר אישרו שהעדכונים הללו צפויים להגיע למערכת ההפעלה WP8 בעתיד הלא רחוק, אך לא הרחיבו בנתונים ולא סיפקו מפת דרכים רשמית עם כלל העדכונים הצפויים, כך שהשמועות עדיין משיכות לרוץ ומקורות דיווחו על כך שעדכון ביניים בשם "Windows Phone 8 GDR2" מתוכנן להגיע בחודשים הקרובים, קודם כל במכשירים חדשים ומיד לאחר מכן גם במכשירים הקיימים. אחד המכשירים החדשים שצפויים להגיע עם העדכון החדש, לפי שמועה שדיווחנו לכם עליה לאחרונה, הוא ה- "HTC "Tiara.

שיטת עדכונים חדשה

שיטת העדכונים החדשה החלה את דרכה בעדכון הראשון שהגיע למכשירים שכינויו היה "Portico", או בשמו הטכני "GDR1". השלב השני במפת הדרכים של מייקרוסופט נקרא "GDR2" וכאמור, צפוי להשתחרר בעוד מספר חודשים, אחריו צפוי להגיע עדכון נוסף שייקרא "GDR3". אם בינתיים תהיתם מהו ה-GDR, זהו קיצור ל-"General Distribution Release", שמשמעותו היא מהדורת הפצה כללית. כל העדכונים הקטנים הללו הם יחסית זניחים ומכינים את הבסיס בדרך לעדכון הגדול שנקרא "Windows Phone Blue", הצפוי להגיע לקראת סוף השנה, ואולי אפילו מאוחר יותר.

ככל הנראה כרגע, בעדכון הזה מייקרוסופט צפויה לקרב בין מערכת חלונות 8 במחשב וחלונות 8 RT למערכת בסמארטפונים (בדומה לשדרוג המשמעותי שעברה אנדרואיד החל מגרסה 4, שקירבה בין גרסה 2.3 לסמארטפונים וגרסה 3 לטאבלטים), ויחד עם זאת מתכננת לבנות את גרסת מערכת הפעלה הזאת עם כמה ממשקי תכנות חדשים ועדכוני ליבה, כמו גם עם שיפורים בממשק המשתמש של הפלטפורמה, אם כי לא צפוי שום שינוי משמעותי שישנה את איך שאנחנו מכירים את המערכת כיום.

מה יקרה למכשירים הקיימים?

שדרוגי מערכת ההפעלה של WP8 כן צפויים להגיע לכלל המכשירים הקיימים בשוק כיום, אך המועד האמיתי עדיין נשאר לוט בערפל. כרגע ניתן רק לחכות לרגע שזה יקרה ולקוות לקבל את כל הביצועים והעדכונים שיקבלו גם המכשירים החדשים שבדרך.

תמונה: asterix611
 • T.Y

  אוקיי מקובל עליי;)

 • אופיר

  בבקשה תקנו את הכותרת. אין מילה כזאת "אחודה". המילה הנכונה היא מאוחדת.

  • יאיר מור

   אופיר – קבל טיפ ממי שערך בחייו יותר כותרות וכתבות ממה שהספקת לקרוא: רצוי שתציץ במילון הקרוב לפני שאתה טוען שאין מילה כזו "אחודה". יש ויש, והיא תרגומו המודרני של המונח הלועזי unified, במיוחד כאשר מדובר בתחום הטכנולוגי.

   לדוגמא: http://milog.co.il/אחוד/e_5104/מילון-עברי-עברי
   כמו כן, חיפוש בגוגל מעלה שהמילה נמצאת בשימוש בכתבות על מערכות תקשורת אחודות (משולבות), במינוחים של משרד הרישוי למשאיות אחודות (ללא מפרקים בין תא הנהג לתא המטען, כלומר ההיפך מסמי-טריילר) ועוד.

   • נתי גל

    בדיוק.
    לאחרונה עשיתי מבחן תיאוריה, ושם יש מושג שנקרא "מרכב אחוד"
    אבל השאלה היא אחרת, מה זה TGSPOT?
    זה נשמע כמו שם של חברת שילוח בין לאומית.

    • T.Y

     זה ראשי תיבות של The Gadgets spot

   • T.Y

    יאיר,אני לא מפקפק כמובן בצדקת דבריך בקשר לקיומה של המילה,אבל לדעתי התגובה שלך נשמעת קצת נזעמת מדי ..
    "קבל טיפ ממי שערך בחייו יותר כותרות וכתבות ממה שהספקת לקרוא:"
    נשמע קצת עצבני..הוא בסה"כ ניסה לתקן מה שלדעתו היה טעות

    • יאיר מור

     נזעמת? חלילה. כהרגלי בטקסטים לא רשמיים, השתמשתי בציניות כדי להבהיר נקודה, והיא ש-TGSpot אינו עוד בלוג שמופעל ע"י בני נוער בזמנם החופשי, אלא אתר מקצועי שעל צוותו נמנים עורכים אחראיים שמונעים מצבים כאלה.