עם פתיחתו של כנס המובייל השנתי בברצלונה, הודיעה חברת טלפוניקה, מחברות הטלקום הגדולות בעולם, על אימוץ מיידי של מערכת ההפעלה הפתוחה למובייל, Firefox OS, של חברת מוזילה ועל תוכניותיה לתחילת מכירה מסחרית של טלפונים מבוססי המערכת בברזיל, קולומביה, ספרד וונצואלה כבר בחודשים הקרובים. ההפצה באירופה ובאמריקה הלטינית תתבצע בהמשך השנה. על פי החברה, המכשירים הראשונים, הפועלים באמצעות מעבד ה-Snapdragon של קואלקום, יהיו מתוצרת Alcatel, LG ו-ZTE.

"מערכת ההפעלה החדשה והפתוחה מסמנת צעד משמעותי עבור תעשיית המובייל, שכן לראשונה, היא מאפשרת ייצור של סמאטרפונים וטאבלטים בסטנדרטים פתוחים לחלוטין", אמר סיזר אליירטה, יו"ר ומנכ"ל טלפוניקה. "זוהי אלטרנטיבה מבטיחה לעולם הסגור של מערכות ההפעלה שיש כיום בשוק".

לדברי גיל כהן, מנכ"ל Jajah ישראל, מרכז הפיתוח של טלפוניקה דיגיטל בישראל, עם המערכת החדשה, הצרכנים יקבלו את כל שהם צריכים לשימוש השוטף בסמארטפון, יחד הרבה יכולות נוספות ואהודות המוכרות מסביבת ה-Firefox המוכרת והאהודה על רבים, כולל אפשרויות חיפוש חדשניות. "עבור טלפוניקה ותעשיית הטלקו בכלל, Firefox OS היא יוזמה בעלת חשיבות איסטרטגית שתשנה את העולם הדיגיטלי. היא מביאה חופש ואת החדשנות שבסביבה הפתוחה ונטולת המגבלות. טלפוניקה לוקחת חלק בחזון הפתיחות וביוזמה מיומה הראשון ויש לה חלק חשוב בהפיכת החזון למציאות", אומר כהן.

בין החברות הנוספות שהכריזו בברצלונה על התמיכה ביוזמה של מוזילה, ניתן למצוא מפעילי מובייל נוספים, דוגמת América Móvil, China Unicom, Deutsche Telekom, Etisalat, Hutchison Three Group, KDDI, KT, MegaFon, Qtel, SingTel, Smart, Sprint, Telecom Italia Group, Telenor, Telstra, TMN ו-VimpelCom.

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.