קפקום (Capcom), יצרנית סדרת משחקי המכות האגדית Street Fighter, איימה בעבר שהיא תפגע בשחקנים שמתנתקים מהקרבות המקוונים של Street Fighter V רגע לפני הפסד כדי להימנע מרישום ההפסד על שמם, והיא אכן מתחילה לבצע את האיומים שלה.

שחקנים כאלה, שמתנתקים מהקרב מתוך תסכול על כך שהם הולכים לחוות הפסד, אולי לא ייראו שההפסד נרשם עבורם באופן מיידי – כי הם יהיו מנותקים משרת המשחקים – אבל כשהם יחזרו לקראת קרב נוסף, יכול להיות מאוד שהם יגלו שהעזיבה שלהם זכתה לעונש בדמות הורדת נקודות והורדת מיקום בטבלה. בקפקום אומרים שמדובר בינתיים באזהרה בלבד, ושהיא תעקוב מקרוב אחרי החשבונות של אלו שמבצעים את המהלך הזה, במיוחד אם מדובר באלו שעושים זאת באופן מרובה.

מה שיפה הוא ששחקנים לא יצטרכו להתלונן או להוכיח שהשחקן מולם התנתק מהרשת ממש לפני שהוא עמד לקבל את הנוקאאוט. לדברי החברה אנשי המערכת שמפעילים את השרת פועלים למצוא את האנשים הללו בדיוק רב.

"כדי להיות ברורים, אנחנו מכוונים רק כנגד הפוגענים הגדולים במערכת שלנו, כך שאם חוויתם מספר התנתקיות במהלך משחק, אין לכם מה לדאוג", מסרה החברה, שכבר התחילה להפעיל את התוכנית. "השחקנים שמתאימים לקריטריון הזה בדרך כלל יש להם 80-90% שיעורי התנתקות והחשבונות שלהם מאוד לא דומים לנורמה בהשוואה לרוב השחקנים".

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.