סוני (Sony), שבין היתר מייצרת עבור חברת אפל ֹ(Apple) את עדשות המצלמה באייפונים שלה, יצאה בהצהרה מפתיעה שעשויה לרמז על עתידם של מכשירי האייפון הבאים: מנכ"ל החברה, שוהיי יושידה (Shuhei Yoshida), אמר כי פלטפורמת המצלמה בעלת העדשה כפולה תמצא את דרכה במהלך 2016 ל"שחקניות מרכזיות בתחום הסמארטפונים", אם כי סירב לחשוף באילו חברות מדובר.

אמירה זו מחזקת את השמועות שנפוצו לאחרונה כי אפל מתכננת להוסיף לאייפון המוגדל שלה, אייפון 7 פלוס, עדשת מצלמה נוספת שתסייע למיקוד הפוקוס בתמונות. הטכנולוגיה הזו כבר נמצאת בשימוש במכשירים כדוגמת HTC M8, אך לפי המנכ"ל תסתער רשמית על השוק רק במהלך 2017. אפל עצמה אמנם רכשה לאחרונה טכנולוגיה דומה מחברה ישראלית בשם Linx, אבל ייתכן שעדיין תשתמש בחיישנים של סוני, שכן לפי הדיווחים היא עורכת סדרת בדיקות לאחרונה מיצרנים שונים ביפן, סין וטיוואן.

אם טכנולוגיית העדשה הכפולה אכן תמצא את דרכה לאייפון 7 פלוס, היא תוכל לשפר את איכות הצילום המתקבלת ובכך להבדיל אותו ממכשיר האייפון 7 הרגיל, שצפוי להפציע לצדו בחודש ספטמבר. אפל כבר קיבעה את הבדלי הצילום בין שתי גירסאות האייפונים כאשר הוסיפה לדגמים המוגדלים את יכולת ייצוב הצילום הדיגיטלי (OIS), שקיימת באייפון 6 פלוס וב-6s פלוס אך לא באייפונים ה"רגילים".

 • RuR

  הצבעים שהאייפון מראה, הם המקוריים. הצבעים בגלקסי נראים יותר טוב (ואני לא אומר שלא) כי הם רווים יותר.

 • iphone1000

  אני יקנה רק את האייפון 9/8 .שיחכו עם זה לשם

 • נתנאל

  סופסוף איכות המצלמה של האיפון תיהיה מצויינת, כמו שצריך.
  האיזון הלבן (white balance) במצלמה באיפון 6S ומטה מזעזע והופך כל תמונה/סרטון לסוג של צהובה ולא תואמת לצבעים שבמציאות, זאת בנוסף לכך שכשעושים zoom in על התמונה, יש המון "רעשים" והיא לא באמת חדה כמו שהיא נראת.

  • RuR

   אין לי מושג על מה אתה מדבר. אין שום גוון צהוב, לא באייפון 5, 5c, 5S ו-6. הצבעים מדויקים באופן חסר תקדים. לגבי הזום, זה המחיר של 8 מגה פיקסל…

   • נתנאל

    אני לא חושב שאלו צבעים מדוייקים במיוחד, "באופן חסר תקדים":
    https://youtu.be/mDcUvuUjMag
    כפי שאמרתי, האיזון הלבן מזעזע.
    וזה לא קשור, גם ב6S עם 12 מגה פיקסל זה קורה, לעומת 12 מגה פיקסל ב6P/5X לדוגמה שבשלו זה לא קורה.