סוני (Sony), שבין היתר מייצרת עבור חברת אפל ֹ(Apple) את עדשות המצלמה באייפונים שלה, יצאה בהצהרה מפתיעה שעשויה לרמז על עתידם של מכשירי האייפון הבאים: מנכ"ל החברה, שוהיי יושידה (Shuhei Yoshida), אמר כי פלטפורמת המצלמה בעלת העדשה כפולה תמצא את דרכה במהלך 2016 ל"שחקניות מרכזיות בתחום הסמארטפונים", אם כי סירב לחשוף באילו חברות מדובר.

אמירה זו מחזקת את השמועות שנפוצו לאחרונה כי אפל מתכננת להוסיף לאייפון המוגדל שלה, אייפון 7 פלוס, עדשת מצלמה נוספת שתסייע למיקוד הפוקוס בתמונות. הטכנולוגיה הזו כבר נמצאת בשימוש במכשירים כדוגמת HTC M8, אך לפי המנכ"ל תסתער רשמית על השוק רק במהלך 2017. אפל עצמה אמנם רכשה לאחרונה טכנולוגיה דומה מחברה ישראלית בשם Linx, אבל ייתכן שעדיין תשתמש בחיישנים של סוני, שכן לפי הדיווחים היא עורכת סדרת בדיקות לאחרונה מיצרנים שונים ביפן, סין וטיוואן.

אם טכנולוגיית העדשה הכפולה אכן תמצא את דרכה לאייפון 7 פלוס, היא תוכל לשפר את איכות הצילום המתקבלת ובכך להבדיל אותו ממכשיר האייפון 7 הרגיל, שצפוי להפציע לצדו בחודש ספטמבר. אפל כבר קיבעה את הבדלי הצילום בין שתי גירסאות האייפונים כאשר הוסיפה לדגמים המוגדלים את יכולת ייצוב הצילום הדיגיטלי (OIS), שקיימת באייפון 6 פלוס וב-6s פלוס אך לא באייפונים ה"רגילים".