אחרי אפל וסמסונג, המצטרפת הטרייה לבאג של מסך הנעילה היא סוני ומכשיר הדגל החדש שלה, ה-Xperia Z. מתברר כי גם משתמשי המכשיר חשופים לכך שניתן לעקוף בקלות ובצורה פשוטה את מסך הנעילה, מה שמזכיר לנו כי למרות שהגנו על פתיחת המכשיר בסיסמה, המידע האישי לא תמיד מוגן.

אולם בניגוד לפירצת האבטחה באייפון שם נדרש להסיר ולהכניס את כרטיס הסים, בפירצה של ה-Xperia Z העניין מעט יותר פשוט ומזכיר יותר את הפירצה שבמכשירי סמסונג דרך חיוג החירום. בוידאו שהודגם בהמשך ניתן לראות כיצד המשתמש אשר הגדיר הגנה למסך הנעילה, לוחץ על שיחת חירום, מקיש קומבינציה של ספרות ותווים (*#*#7378423#*#*) המציג תפריט טכנאים. משם הוא עובר להגדרות של NFC ובוחר באפשרות NFC Diag Test, ומשם לחיצה על כפתור הבית פותחת את המכשיר.

פירצה זו מגיעה לאחר שאפל שיחררה את עדכון iOS 6.1.3 אשר לבסוף לא סגר סופית את היכולת לעקוף את מסך הנעילה, וגם אצל סמסונג התגלה באג במכשירי הגלקסי אס 3 אשר לחיצה על חיוג שיחת החירום וביצוע מספר שלבים נוספים עקף את מסך הנעילה.

 • עייע

  זה בטוח באג בגלי בין. אני חייב לומר שיש לי גלקסי אס3 אבל לא הצלחתי לפרוץ אותו, אולי זה בגלל הסיסמה הכפולה ששמתי, ואולי זה בגלל שאני מקבל עדכונים כל הזמן, זה יכול להיות בעיה במכשיר של סוני. זוכרים את הפרת הפטנטים של סמסונג מאפל במכשיר הגלקסי אס3?, אז יכול להיות שבגלל זה הפריצה באייפון ובגלקסי דומות ומראות שתיהן רק את אנשי הקשר, ולכן זה בטוח בעיה במכשיר של סוני ולא בגרסת האנדרואיד בגלי בין.

 • דן

  זה טרנד חדש נכון?
  קודם אפל עכשיו סוני נחכה לראות מי החברה הבאה

 • מישהו

  ניסיתי את זה באקספריה סולה זה כנראה באג בגלי ביין

 • אמיר

  וואו זה פתח לגמרי את המכשיר!

  לא כמו אייפון והגלאקסי שרק אנשי קשר נפתח..
  בכל מקרה בזה כנראה באג בJB

  • Ellipsis

   זה לא באג של ג'לי בין, ניסיתי את זה על גלקסי נקסוס ולא עבד

   • אמיר

    כי נקסוס מקבל עדכונים כל הזמן
    אז אם גוגל מגלה באגים ישר היא תתקן

    החברות לוקח להם המון זמן להוציא עדכון כי הם מתקנו דברים נוספים שהם גילו..