אמש נחתם האירוע של סוני בו רבים חשבו שידעו מה יקרה, ועמדו על טעותם. אז לא, לא ראינו את ה-PlayStation 4, אך לפחות סוני שמה קץ לשמועות וחשפה לא מעט מידע אודות הקונסולה החדשה, כולל החלק החשוב ביותר – מפרט.

בסיום האירוע הציגה סוני גם את אפליקציית PlayStation החדשה למכשירי אפל ואנדרואיד שתאפשר למשתמשים לבצע פעולות הקשורות לחווית המשחק דרך המכשיר הנייד שלהם. הבקר החדש של קונסולה אומנם מציע שיפורים נוספים, ביניהם עיצוב מחודש ומשטח מגע בדומה לזה של ה-Vita, אך אינו מהווה תחרות של ממש עבור הבקרטאבלט ששולט על ה-Wii U.

כאן נכנסים הסמארטפונים שלנו לעזרה, ויכולים, באמצעות האפליקציה, להוות מסך שני למשחק, שישמשו אותנו, לדוגמא, כמפה של המשחק במשחק הרפתקאות, מה שמותיר יותר מקום על המסך הגדול של הטלוויזיה. כמו כן, ישמש הסמארטפון כמרכז התחברות לרשתות החברתיות השונות כאשר לא נמצא מול המסך, וכמובן רכישת תכנים דרך החנות המקוונת העמוסה בתוכן של סוני.

לדעת אתרי טכנולוגיה וגיימינג רבים, וגם לדעתנו, רעיון של ניצול הסמארטפון לצורך מסך שני למשחק הוא טוב יותר מכל בחינה, עבור כל הצדדים. עבורנו, הצרכנים, התכונה יכולה להיות נגישה הרבה יותר כאשר כמעט כל אחד מאיתנו נושא סמארטפון בכיסו. כמו כן, מחיר השלט לא יהיה גבוה מידי, כמו שיכול היה להיות במידה והיה מתווסף לו מסך רב יכולות כמו זה של ה-Wii U. מבחינת סוני, הרבה יותר קל וזול עבור החברה לייצר אפליקציה שתהפוך את הסמארטפון למסך מאשר לייצר שלט עם מסך מובנה.

טרם נמסר מתי תשוחרר האפליקציה וכמה תעלה (אם בכלל), אך אנו צופים שזה יקרה עם שחרורה של הקונסולה בעונת החגים הקרובה. (מקור)