על-פי מספר דיווחים, סוני (Sony) מקימה אולפן פיתוח חדש אשר יתמחה בפיתוח משחקים עבר פרוייקט מורפיאוס (Project Morpheus), משקפי המציאות המדומה של החברה שיושקו בחציון הראשון של 2016.

הדיווח אודות הקמת אולפן הפיתוח החדש מגיע בעקבות מודעות דרושים שפורסמה באתר של סוני בהן נכתב כי החברה מחפש כישרונות שיעבדו על יצירת משחקים מקוריים ובלעדיים למורפיאוס, שם הקוד של סוני לפרוייקט משקפי המציאות המדומה של החברה המיועדים לקונסולת הפלייסטיישן 4 (PlayStation 4). האולפן החדש יוקם בצפון-מערב אנגליה.

חברי אתר Eurogamer יצרו קשר עם מספר אנשים המקורבים לפרוייקט ואלו אישרו כי האולפן יוקם במנצ'סטר וכי כבר גוייסו מספר עובדים-לשעבר יוצאי Evolution, אולפן הפיתוח שאחראי על משחקי המירוצים Driveclub ו-Motorstorm אשר סבל מסבב פיטורים מוקדם יותר השנה. לחברי Evolution יש כבר ניסיון בפיתוח למשקפי המציאות המדומה של סוני ועל-פי אותו מקור למפתחים יצא להתנסות עם גרסאות מוקדמות של משקפי המורפיאוס ואף פיתחו גרסה של הכותר Driveclub עבור משקפי המציאות המדומה.

לסוני יש מספר אולפני פיתוח, אושר בעבר כי כמה מהם עובדים על משחקים לפרוייקט מורפיאוס, כאמור החברה מתכוונת להשיק את משקפי המציאות המדומה בחציון הראשון של 2016 ויהיה מסקרן לראות את משחקי ההשקה שיגיעו ביחד עם המשקפי המציאות המדומה, אנו מקווים כי החברה תחשוף פרטים נוספים בתערוכת E3 שתתקיים ביוני.