אם לשפוט על פי הדורות הקודמים של קונסולות המשחק, לא יהיה זה מפתיע לראות אם סוני (Sony) תשיק בעתיד הקרוב את קונסולת PlayStation 4 דקיקה ומעוצבת יותר, ואפילו חסכונית יותר בחשמל, אך הדיווחים שמגיעים מאתר Kotaku מעידים על כך שלסוני יש תכנונים קצת אחרים בקשר להמשך של ה-PlayStation 4.

לדברי המקור של Kotaku שכבר אומתו עם אנשים מהתעשייה, סוני מתכננת גרסת PlayStation 4 משודרגת חומרתית, שבינתיים נקראת PS4.5. לא מדובר על PlayStation 4 Slim, אלא בקונסולה חדשה שתביא שיפורים בביצועים הגראפיים של ה-PlayStation 4 שאנו מכירים היום, ותביא אותה ליכולות להריץ משחקים ברזולוציית 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה (FPS) לכל הפחות. על פי הדיווחים, סוני כבר נמצאת בשיחות עם המפתחות ומעדכנת אותן בביצועים החדשים של הקונסולה.

על אף השמועות, קשה יהיה לנחש באיזו מתכונת תגיע הקונסולה החדשה. האם יהיה מדובר בחלק חיצוני שיש לרכוש ולהוסיף ל-PlayStation 4, או שמא תחליט סוני "להכריח" את הלקוחות לרכוש קונסולה חדשה לגמרי. כך או כך, המטרות של סוני ברורות: צעד שכזה יהפוך את חווית המציאות המדומה באמצעות ה-PlayStation VR לטובה עוד יותר, ואף יהפוך את ה-PlayStation 4 למובילה מבחינת ביצועים על המתחרה מבית מיקרוסופט, ואולי גם על המחשב האישי.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • אני מקווה שהשמועה הזאת היא שקר ולא תדברר כאמת בי בסופו של דבר זה ידפוק את אלה שקנו פלייסטיישן 4.
  ועוד לא הגיע הזמן לקונסולת של דור החדש. הרי הם השיקו את הקונסולה לפני איזה שנתיים בסוף שנת 2013.

 • תמיר פולוס

  עם הבדל כזה משמעותי בביצועים זה כבר לא 4.5 זה למעשה 5!

 • Dan.R

  אני לא יודע אם זה נכון כי אני רוצה לקנות את הPS4 ואני לא יקנה דגם סוג ב'.

  • רון ויצמן

   זה לא אמיתי. סתם שמועה.. למה שסוני תוציא קונסולה חזקה יותר ותקרא לה 4 וחצי? אחרי שנתיים כבר קונסולה חדשה? היא תפגע בכל אלה שכבר קנו PS4. המקסימום שהיא תעשה זה דגם דק יותר בעל ביצועים זהים.

   • Dan.R

    אז אני מעדיף לחכות לדגם החדש והדק יותר.

    • רון ויצמן

     זה יכול לקחת חודשים. הPS4 יפה, קטן יחסית.