פרויקט ישראלי חדש שעלה לאחרונה לאתר מימון ההמונים indiegogo, מתיימר לשים סוף לתופעת אובדן המידע הפתאומי במכשיר שלנו, ומתחייב לגבות את כל הנתונים האישיים והמידע הקיים במכשיר החכם שלנו בכל הטענה. הפרויקט, אם שאלתם, מגיע בדמות כבל טעינה פשוט למראה.

איך שלא נסתכל על זה, המכשיר החכם הפך לאביזר הכי חשוב (או בין החשובים) בחיי היום יום שלנו. לאורך הזמן, אנו אוגרים בו תמונות, אנשי קשר, מזכרים ופגישות חשובות למיניהם ושאר קבצי מדיה כאלה ואחרים. פרויקט ישראלי חדש שמגיע בדמות כבל סנכרון כאמור, Bleep שמו, מתחייב לגבות את מכשיר הסמארטפון שלנו בכל הטענה, ללא החשש שנאבד אי פעם מידע חשוב כלשהו.

ממבט ראשון, הוא נראה ככבל העברת נתונים פשוט, אך למעשה, זה טומן בחובו שבב אלקטרוני עם זיכרון פנימי, כך שיגבה את המכשיר בכל הטענה. בנוסף, השבב החכם יידע לזהות אלו נתונים השתנו במכשיר מרגע הטעינה האחרונה ויידע להוסיף רק אותם לגיבוי הקיים במקום לבצע גיבוי חדש בכל פעם. הודות לשבב שבתוכו, הכבל יידע לבצע גיבוי גם ללא חיבורו למקור חשמל כלשהו ואת הזנת המתח הוא מקבל ישירות מחיבור ה-USB. הכבל עצמו מגיע בשלושה נפחים, ונוכל לגבות את המידע האישי שלנו עד לנפחים של 16, 32 ו-64 ג'יגה בייט. נוסף על כך, חשוב לציין כי מעבר לגיבוי הנתונים, הכבל יוכל לשמש ולתפקד גם ככונן הבזק נייד שמתאים למחשב האישי שלנו.

על מנת לשחזר את המידע האישי במקרה של אובדן או מחיקה פתאומית של הנתונים במכשיר, לכבל קיימת אפליקציה ייעודית הזמינה הן למכשירי אנדרואיד והן למכשירי ה-iOS – כך שנוכל לשחזרו בלחיצת כפתור פשוטה. בנוסף, כך מתחייבים מפתחי הפרויקט, ניתן גם לשמור את הגיבוי האישי שלנו מפני ידיים לא רצויות. לצורך כך, ניתן להגן על האפליקציה הייעודית בעזרת סיסמא – כך שנוכל בטוחים שהמידע לא יגיע לידיים הלא נכונות.

"הצורך לפתח פרויקט שכזה עלה מתוך ההשערה שלדעתי קיימים שני סוגים אנשים בעולם: כאלו שיודעים לגבות וכאלה שמגבים בשבילם", כך תיאר זאת באוזנינו מעיין גורן, סטודנט להנדסת אלקטרוניקה מתל אביב. "רציתי לייצור חוויה משלימה שתאגד גם את טעינת הסמארפון שלנו וגם גיבוי נתונים מבלי להתאמץ".

הפרויקט עלה לאתר גיוס ההמונים לפני ימים ספורים וכבר הצליח לגייס סכום נאה של כ-2385 דולרים מתוך ה-20,000 הנדרשים. תמורת סכום של 40 דולרים ו-70 דולרים, ניתן יהיה לרכוש כבלים בנפחים של 16 ו-64 ג'יגה, בהתאמה.

לעמוד הפרויקט