תארו לעצמכם שהייתם יוצאים לטיול בחיק הטבע, עוצרים ליד מאגר מים ורוצים לדעת האם הם ראויים לשתיה? SCiO, חיישן המתחבר לטלפון הסלולרי, מסוגל לסרוק דגימה מהמים ובתוך שניות להציג נתונים רבים על ההרכב הכימי שלהם, ישירות למסך הסמארטפון.

SCiO משמש למעשה כספקטרומטר קטן המתחבר לסמארטפון ומספק למשתמש הממוצע, נתונים שבעבר היו מופקים רק במעבדות משוכללות. באמצעותו ניתן להפיק נתונים על מזון, צמחים ותרופות: כמו למשל כמה קלוריות יש ברוטב לסלט, האם הגבינה עוד בתוקף, האם האבטיח מתוק דיו או האם התרופה שאנו עומדים ליטול לא מזוייפת. עם אפליקציות המחוברות למסד נתונים עולמי, אוגר ה-SCiO נתונים רבים על חומרים חדשים ובכך המשתמשים תורמים לידע של משתמשים אחרים ברחבי העולם.

הטכנולוגיה בה משתמש החיישן מתבססת על הקרנת אלומת אור לעבר האובייקט הנבדק. האור חוזר חזרה לחיישן ומכיל בעצם את ה"חתימה המולקולרית" של האובייקט, כך שבעזרת מסד הנתונים המתפתח, ניתן לזהות את האובייקט, את סוג החומרים ממנו הוא מורכב וערכים רבים המאפיינים את החומרים השונים. כך שכל מי שרוכש את SCiO מחזיק בכיסו ממש מעבדה שלמה בעלת מימדים זעירים של 73X25X16.5 מ"מ ובמשקל של 20 גרם.

על הפרויקט עובדים מספר מהנדסים ישראלים שהחליטו להעלות אותו לאחרונה לאתר גיוס ההשקעות Kickstarter ותוך פחות מ-24 שעות הגיעו לסכום היעד וגייסו החיישן מעל 200,000 דולרים. החיישן מתקשר עם המכשיר באמצעות בלוטוס 4.0 ותואם לשימוש עם מכשירי iPhone, iPad (עם iOS 5 ומעלה) ועם מכשירי אנדרואיד 4.3 ומעלה. אם תמהרו להשקיע במוצר, תוכלו לקבל אחד כזה תמורת 199 דולרים (+15 דולרים למשלוח מחוץ לארה"ב). תאריך האספקה המוערך למהדורה הראשונית  הוא בדצמבר 2014.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • Dudik

  מדוע לשלם תוספת משלוח 15$ לישראל כאשר החברה היא בישראל?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני חושב שזה מכשיר פורץ גבולות, נותן לנו כלים מדהימים לשרוד היטב,
  חסר לי יכולת נוספת לתוכנה–לצלם את האובייקט, לא משנה דומם או חי או צומח ולהביא לי את שמו ואת המגדיר שלו, ואז אני אקבל שרידות מלאה שהליכה בשטחים לא מוכרים בתבל
  תודה ובהצלחה

 • מיכל

  מעניין מאד. שיהיה בהצלחה!

 • אופיר

  אני חייב לציין שהאנגלית שלהם לא משהו… אבל אחלה מוצר, מאוד מעניין 🙂

 • אייל

  בוקר טוב
  קודם כל כל הכבוד ! בראבו !
  רעיון חדשני , מעניין , למה תמיד אנחנו ספקניים ! החברה עבדה על המוצר 3 שנים ,
  שנית כל הכבוד על המצגת המושקעת מעניינת ,
  בפעם הבאה אני ממליץ לבחור את הדוברים בסרטון עם האנגלית הטובה ביותר . מפני
  שהשוק העולמי הוא החשוב ,
  שנית ניתן להפיק כאלו סרטונים בשפות נוספות
  סינית , יפנית , צרפתית , הודית כדי שבאמת
  הרבה אנשים בעולם יתחברו לעניין ,

  בהצלחה בהצלחה , מגיע לכם !! אתם מביאים
  כבוד למדע , לתעשייה ולמדינה . אייל קדוש

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  I backed it and will get one as soon as they come out!

 • שחר

  השאלה החשוב ביותר האם המכשיר מסוגל לתת ערך תזונתי מלאה למאכל ביתי שכולל פחממה חלבון ושומן

 • offir

  ראיתי את זה לפני שבוע בחדשות 2