חברת סקיילקס, היבואנית הרשמית של סמסונג מובייל בישראל, דיווחה הבוקר לבורסה כי זכתה במכרז של החשב הכללי במשרד האוצר, לאספקת מכשירי סלולר מתוצרת 'סמסונג' עבור משרדי הממשלה. החברה תספק למשרדי הממשלה את דגמי הדגל של סמסונג, גלאקסי S7 , S7 edge, S6 ו-S6 edge וכן את דגמי ה- A510, J710, J510, J120, היקף מוערך בכ-50 אלף מכשירים.

בשלב זה אין ביכולתה של החברה להעריך את היקף ההכנסות הצפויות מאספקת מכשירי הסלולר וזאת משום שעל פי תנאי המכרז,  היקף ההזמנות בפועל של מכשירי 'סמסונג' מותנה בשיקול דעת של משרדי הממשלה השונים ובהתאם לצרכי המשתמשים. עם זאת, היקף המכרז מוערך בעשרות מיליוני ש"ח.

מכרז החשב הכללי נחשב ליוקרתי מאוד בשוק הסלולר בארץ, כאשר עד למכרז הנוכחי, השתתפות בו הייתה נחלתן הבלעדית של חברות הסלולר. המכרז הנוכחי הפך לנחשק במיוחד, לאור העובדה שלראשונה החשב הכללי הפריד את רכש ציוד הקצה ואת רכש הרט"ן במסגרת שני מכרזים נפרדים.

מהלך זה מהווה נדבך נוסף ומשמעותי ביותר בהפרדה ובאבחנה בין עסקת רכש מכשיר הנייד לבין עסקת חבילת התקשורת. מדובר במהלך שהחל לפני מספר שנים במטרה לפתוח את שוק הסלולר לתחרות שבסופו של דבר נועדה להיטיב עם הצרכן. בשנים האחרונות יותר ויותר צרכנים מנתקים את הזיקה בין קו הטלפון הנייד שלהם לבין המכשיר, מה שמביא לגידול ברכש הציוד בשוק הפתוח, במקום רכש ממפעילות הסלולר.

ענת כהן-שפכט, מנכ"לית סקיילקס-סאני מסרה בתגובה לזכייה כי "בחירתה של החברה כספק לגיטימי והזכייה במכרז ממצבת שוב את החברה כגוף מוביל בתחום אספקת מכשירי סלולר ומשקפת את האמון שניתן בנו. אני בהחלט סבורה שאנו ראויים למעמד לאור הרחבת פעילותנו במסגרת השוק הפתוח והצלחתנו להגדיל משמעותית את הנתח של סמסונג בשוק הישראלי תוך פתיחת פער גדול מול כל המתחרים האחרים בשוק. לאחר ההשקה המוצלחת של סדרת ה- 7  Sורגע לפני השקת מכשיר הNOTE- החדש אנו חשים מחויבים להמשיך את התנופה."

*הודעה לעיתונות