מסך הפעלת השירות

השעון המעורר לא צלצל, אתם קמים מאוחר ושמים לב שהייתם צריכים לצאת כבר לפני רבע שעה. עם כל הלחץ והבלאגן יצאתם בזריזות ועשיתם את הדבר הנורא מכול – שכחתם את הסלולרי בבית. נשמע לכם מוכר? אז אם גם לכם קרה ששכחתם את הסלולרי בבית והצפי שתפגשו את המכשיר הנייד שלכם רק שעות מאוחר יותר, ישנו פתרון שיכול להקל על המצב.

אז להתעדכן בפייסבוק, לשלוח SMSים או לצלם תמונות ולהעלות אותם לרשתות החברתיות לא יתאפשר לכם דרך הנייד, אך כן תוכלו לקבל שיחות והודעות היישר לתיבת המייל. הכירו את SaveMyDay, אפליקציה ישראלית לסמארטפון השולחת את כל השיחות וההודעות שלא נענו היישר למייל הפרטי.

מילת הקסם
האפליקציה פשוטה למדי. כל שנדרש הוא להוריד אותה מחנות האפליקציות של האנדרואיד, להתקין ולהגדיר מספר דברים. תחילה היא מציגה לנו את מסך שמפעיל את העברה האוטומטית עם איקס אדום גדול, כשנלחץ עליו הוא יבקש מאיתנו להגדיר את כתובת המייל להעברה. לחיצה על כפתור התפריטים ומשם לאפשרויות מכניס אותנו להגדרות האפליקציה. שם נדרשנו להזין את שם המשתמש שלנו בחשבון ה-Gmail, סיסמה וכתובת המייל הנוספת לקבלת ההתראות ובלחיצה על הכפתור האדום שמתחלף לירוק, הפעלנו את השירות.

ואיך נפעיל את האפליקציה מרחוק כשאנחנו לא ליד המכשיר? באמצעות “מילת הקסם”. זהו הדבר האחרון והחשוב מכל שיש להגדיר באפליקציה שבאמצעותה נקבע מהי המילה שתפעיל למעשה את האפליקציה מרחוק באמצעות SMS. כך ברגע שגילינו שהמכשיר נשכח בבית, כל שנצטרך לעשות כדי להפעיל את האפליקציה הוא לשלוח SMS דרך מכשיר אחר עם מילת הקסם שהפעלנו. זה הכל. דרך נוספת היא לחייג לסלולרי שלנו מאותו מספר (מזוהה) בטווח של 3 דקות, גם זה יפעיל את האפליקציה.

קרא עוד:  מעל 500 תוספים לכרום העבירו מידע אישי של מיליוני משתמשים

אנחנו הגדרנו לקבל הודעת מייל בכל שיחה שלא נענתה ו-SMS שהתקבל, כך שהגיע באופן קבוע ומיידי מיילים לתיבה שלנו. את המייל קיבלנו עם מספר הטלפון של השיחה, השם שלו כפי שהוא שמור בזיכרון והשעה והתאריך המדויקים. כך גם עם קבלת SMS, וכל תוכן ההודעה נשלח גם הוא. בהפעלת השירות נקבל על כך הודעה במייל כדי שנדע שאכן ההודעות והשיחות שלא נענו מגיעות אלינו.

כאשר השירות מופעל, נדע זאת על ידי חיווי בשורת ההתראות של מכשיר האנדרואיד עם סימן חץ ירוק, ואדום כאשר הוא כבוי. עוד מספר הגדרות נוספות מאפשרות לנו לקבוע (מראש) כל כמה זמן יישלח מייל והאם לשלוח את המייל כמקבץ.

SaveMyDay היא אפליקציה חובה למי שמרבה לשכוח את הנייד שלו בבית, אך אנחנו יכולים לחשוב גם על שימושים נוספים כמו גיבוי ההודעות המתקבלות באופן אוטומטי ועוד. חבל שהיא כרגע רק תומכת בחשבון Gmail (אבל למי אין Gmail?) והיא מותאמת רק לאנדרואיד, אבל היא בהחלט פתרון מקל ומרגיע לאנשים מעופפים.

SaveMyDay – Email Missed Call
גרסה חינמית (מוגבלת למייל בשעה) | גרסה בתשלום (4.2 ש”ח)

ואנחנו אומרים: נהניתם מהאפליקציה? סייעו לקהילת המפתחים הישראלית ורכשו אותה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.