דיווח חדש, שמגיע מסוכנות ידיעות דרום קוריאנית, מעריך כי מכשיר ה-Galaxy Note 4, הפאבלט הבא בתור של סמסונג (Samsung) יוכרז כבר בחודש ספטמבר הקרוב, וליתר דיוק ב-3 בחודש.

ייתכן, כמובן, שמדובר בצעד מקדים לפני השקת ה-iPhone 6 עם המסך הגדול של אפל (Apple), שצפוי להיחשף לקראת אמצע ספטמבר.

כך או כך, טוען הדיווח, המכשיר החדש יציע מפרט "עשיר הרבה  יותר" ממכשיר הדגל הנוכחי של החברה, ה-Galaxy S5, ואף ישלב מספר תכונות שאינן שולבו עד כה במכשירים חכמים.

בצד הטכני, צפוי הפאבלט הבא מבית סמסונג לכלול מסך בגודל זהה לזה של ה-Note 3,  וזה אומר 5.7 אינץ', אבל להבדיל מהדורות הקודמים זה יהיה מסך OLED. דיווח זה, עולה בקנה אחד עם השערה קודמת כי סמסונג תחרוג ממנהגה ולא תגדיל את המסך כפי שנוהגת לעשות מדי הכרזה. בנוסף, כך מעריכים הגורמים המעורבים, צפוי הפאבלט לכלול את מעבדה החדיש של חברת קוואלקום (Qualcomm), והוא ה-Snapdragon 805, וזאת לצד גרסה שתהיה מצוידת במעבד ה-Exynos של סמסונג עצמה. כן, גם זה לא חדש.

בנוסף למפרט הטכני הגבוה עליו מרמז הדיווח, צפוי הפאבלט לכלול גם טכנולוגיה חדישה כאמור, שטרם נראתה בסמארטפונים: מדובר בחיישן מיוחד הפולט קרני אולטרא סגול, שמסוגל למדוד רמות קרינה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.