באיחור קל, סמסונג (Samsung) משחררת את עדכון האבטחה החודשי המיועד לחודש ינואר, בו היא מיישרת קו וסוגרת פרצות אבטחה רבות. מדובר בעדכון רחב זאת כחלק מהשתתפות החברה מתהליך שיזמה גוגל (Google) לשחרור עדכוני אבטחה על בסיס חודשי.

בין הפריצות שנסגרו היא היכולת של האקר לשלוח קובץ תמונה (JPG) תמים המאפשר לכלול קוד זדוני, כמו גם גישה לא מורשית לזיכרון המכשיר בו המערכת לא מגדירה גבולות ליישומים. בנוסף, פירצה אחרת שנסגרה הקשורה ל-SQL injection, מונעת גישה להודעות מיילים. כל אלו ועוד מיועדים למכשיריי סמסונג של 2015/2014, אולם בבלוג האבטחה של החברה לא נמסר מהם המכשירים המיועדים לעדכון.

מרשמלו בדרך

לממתינים לשדרוג מערכת ההפעלה לאנדרואיד 6.0 ‘מרשמלו’, ישנו דיווח חדש בו נראה כי החברה מתכננת לשחרר באופן הדרגתי את העדכון למכשירי הדגל האחרונים, זאת תחילה למכשירים שאינם נעולים, כלומר אלה שנרכשו ישירות ולא דרך מפעילה סלולרית, זאת כבר החל מחודש הבא.

לפי הרשימה, הראשונים להתעדכן הם מכשירי Galaxy S6 Edge ו-Edge Plus יחד עם Galaxy S6 ו-Galaxy Note 5. כל אלה יקבלו את העדכון בחודש פברואר או מרץ. אחריהם הם מכשירי הדור הקודם, כלומר Galaxy Note 4 ו-Note Edge לצד Galaxy S5, שאליהם מערכת האנדרואיד החדשה תגיע בחודש מרץ או אפריל. כמובן ששוב מדובר רק על מכשירים שנרכשו באופן ישיר ואלו לא תאריכים הסופיים של שחרור העדכון בישראל, אבל סביר כי זמן קצר לאחר שחרור הגרסה באופן רשמי זה יגיע גם אלינו.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Samsung Galaxy Note 4

  אז זה מה שהופיע לי לפני יומיים…

 • RuR

  זה פשוט בושה, שבמכשירי סמסונג, בין העוצמתיים ביותר בעולם, יש עדכונים כאלה איטיים. נראה ש-LG G3 ו-HTC One M8 קיבלו את מרשמלו חודשיים לפני הגלקסי S6, למרות שהוא מכשיר הרבה יותר עוצמתי והרבה יותר חדש, וגם הוא מכר יותר מה-M8, והממשק שלו קל יותר מ-G3. עכשיו… בואו נחשוב על עתידו של S5… אוי אוי אוי.

 • Liron

  מעניין אם העדכונים החודשיים יחזיקו מעמד.

 • Matanh Haz

  ה g3 ו 4 קיבלו באירופה מרשמלו כנל ה m8 9. אז אל תגיד שאף אחד לא קיבל

 • nirmitlamed

  5/10/15 זהו תאריך השחרור של מרשמלו לנקסוסים. היום ה- 26/01/16.

  • אור

   יש כאלו שקיבלו עדכון, אל תגזים.

   • RuR

    הגלקסי S6 לא קיבל עדכון באופן רשמי.

    • נתנאל

     כי סמסונג לעומת אחרים דואגים להביא את העדכון עם הכי פחות באגים, לעומת אחרים…

     • RuR

      שום באגים ב-HTC One M8 על אנדוראיד 6.0. אני מתעניין ברכישתו, ולכן ביררתי עליו. לא יודע לגבי מכשירים אחרים.

  • RuR

   פשוט בושה