בעוד שהדעות חלוקות לגבי היתרונות של שימוש בארכיטקטורת 64 ביט במכשיר ה-iPhone 5S, סמסונג לא מבזבזת זמן וכבר מבטיחה כי המכשירים הבאים שלה יתמכו ויפעלו ב-64 ביט: “לא בזמן הקרוב אבל כן, הסמארטפונים הבאים שלנו יהיו בעלי יכולת של 64 ביט”, אמר בכיר בסמסונג ל-KoreaTimes.

אפל הודיעה כזכור באירוע ההכרזה של ה-iPhone 5S כי מערכת ה-iOS 7 תעודכן ותתמוך ב-64 ביט, למרות שרוב המפתחים עדיין לא התאימו את האפליקציות שלהם לארכיטקטורה זו. כיום, מערכת האנדרואיד הנוכחית אינה תומכת בפלטפורמה של 64 ביט, לא המערכת ולא האפליקציות ובאם סמסונג ירצו זאת, הם יצטרכו לעבוד לא מעט כדי שמערכת האנדרואיד תוכל לפעול ב-64 ביט ולבצע אופטימיזציה מתאימה. ייתכן כי זהו דווקא רמז לבאות, ואולי גוגל מתכננת לתמוך ב-64 ביט בגרסת ה-Android KitKat הקרובה מבלי שאנחנו יודעים, כך שהיא גם תותאם בצורה טובה יותר להתקנה על מחשבים כפי ששמועות שונות טענו בעבר.

לרוב המשתמשים, המעבר ל-64 ביט אינו אומר דבר וכמעט אינו ישפיע על הביצועים, אלא אם המכשיר מצויד בזיכרון גדול מעל 4 ג’יגה בייט, דבר שככל הנראה לא יקרה בשנים הקרובות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Fandroid

  האמת היא, שאובונטו תכננה טלפון עם 4 ג'יגה ראם, ואם הבטיחה, הייתה חייבת כם לקיים.
  אני מאמין שבעוד שנתיים מקסימום אנחנו נראה מכשירי אוקטה (אמיתיים) עם 64 ביט ו4 ג'יגה ראם.

 • ls

  אחלה הסבר על 32/64 ביט . תודה.

 • ליר

  מישהו יכול להסביר לי אחת ולתמיד מה ההבדל בין 32bit ל64bit? אני מבין שהוא עובד יותר טוב כשיש לו יותר ראם מאשר 32bit עם אותה כמות ראם.. אבל איך השינוי נוצר.. כמה זה משנה ולמה לעזאזל זה כל כך חשוב בפלאפונים??