סמסונג (Samsung) חשפה את הדור הבא של הכונני הניידים שלה מבוססי פלאש (SSD) מסדרת T3, עם שדרוגים העונים לצורך הקיים היום לנשיאת מידע והעברתו במהירות ובקלות לכל מכשיר וגם לטלפון החכם מבוסס האנדרואיד.

השינוי הגדול שעשתה סמסונג לעומת הסדרה הקודמת T1, שהושקה בשנה שעברה, היא החלפת מעטפת הפלסטיק במתכת וכן החליפה את יציאת USB 3.0 ביציאת USB-C. הסדרה תכלול כוננים בנפח משתנה של 50GB עד 2TB כאשר גודל קטנים במיוחד (74X58X10.5 מ"מ), שוקלים 51 גרם ומסוגלים לעביר מידע במהירות של עד 450 מגה בייט לשנייה.

און סו קים (Un-Soo Kim), סגן נשיא בכיר לשיווק אמר: "בהמשך להצלחה העולמית לכונן ה-SSD הנייד שהושק בשנה שעברה, עשינו מספר שיפורים המבוססים על פידבקים שקיבלנו מהצרכנים שלנו". עוד הוסיף: "ה-T3 מביא עימו ביצועים מצויינים, נפח אחסון רב וכל מה שנדרש היום מהתקן אחסון חיצוני מבלי להתפשר על עיצוב ואבטחה"

לכוננים יצורף גם כבל USB C ל-USB A וכן תוכנת הצפנה ואבטחה והם ישווקו החל מחודש מרץ הקרוב בארה"ב ובמזרח ולאחר מכן באירופה. האם המעבר של סמסונג לכוננים עם יציאות USB-C מרמזת על העתיד הקרוב במכשירי הסלולר והטאבלטים של החברה? נחכה ונראה.

https://www.youtube.com/watch?v=GsVHSykXB0Y