גודל זה עניין יחסי, גם בכל הקשור לטלפונים חכמים נוכחנו לדעת כי אין כזה דבר גדול מידי, ואכן סמסונג מגשימה את החזון הזה כשהיא מכריזה על טאבלט חדש בסין – Galaxy Tab Q.

הפאבלט, או סמארטפון ענק אם תרצו, זוכה לקבל מסך של לא פחות מ-7 אינץ’ עם חריץ mico-SIM ותמיכה ברשתות LTE/4G, וזה אומר שניתן לבצע דרכו שיחות כטלפון לכל דבר, אם כי קשה לנו מאוד לדמיין כיצד ניתן לדבר בטלפון הענק הזה, במיוחד לנוכח העובדה כי גובהו כמעט 20 ס”מ, רוחבו 9.9 ס”מ והוא שוקל 250 גרם. אבל במזרח כמו במזרח, יודעים לאמץ פתרונות כאלו במהירות רבה ממה שנדמה לנו.

מלבד גודלו, Galaxy Tab Q מצויד במסך ברזולוציה של 720 על 1280 פיקסלים, שבב מרובע ליבה 1.2GHz, זיכרון RAM של 1.5GB, מצלמה 8 מגה פיקסל וחריץ הרחבה ל-microSD. הסוללה בהספק של 3200mAh והוא כולל את שלל הקישוריות של סמארטפון ממוצע על גבי מערכת האנדרואיד 4.3 וממשק ה-TouchWIZ בדומה ל-Galaxy S5.

בסמסונג מתכננים להביאו תחילה לסין, ואם הוא יתקבל בברכה אולי נראה אותו גם במדינות המערב. אגב נציין כי למעשה גם הטאבלט הראשון שלה, Galaxy Tab, היה תומך בשיחות, אולם דאז זה היה נראה רק כתוספת חביבה ולא כטלפון של ממש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.