בזמן שרזולוציית ה-2K למסכי הטלפונים אט אט הופכת לסטנדרט, נראה כי סמסונג (Samsung) מדלגת צעד אחד קדימה, או יותר נכון כמה צעדים קדימה: היצרנית הדרום קוריאנית חשפה כי היא עובדת על פרויקט חדש למסכי הטלפונים שלראשונה, יביא מסך ברזולוציה של 11K.

הפרויקט, שכבר זכה לשם הקוד EnDK, החל להיכנס להילוך גבוה כאשר ממשלת דרום קוריאה נכנסה לשותפה עיקרית במימון הפרויקט, שלפי הערכות תשקיעה סכום עתק של קרוב ל-27 מיליון דולרים על פני תקופה שתתפרש לאורך כ-5 שנים – הזמן המשוער שבו עתיד להסתיים הפיתוח.

בחישוב קל, באם אכן נזכה לראות מסך שכזה בזמן הקרוב או הרחוק ביחס תצוגה של 16:9 המקובלת במסכים של היום, רזולוציית 11K הנמדדת ב-6336 על 11,264 פיקסלים, פרושה איכות תצוגה גבוהה פי 4 ממסכי ה-2K הנהוגים כיום שכבר הפכו לסטנדרט במרבית מכשירי האנדרואיד השונים. בעוד רזולוציית 2K מקנה צפיפות מקסימלית של 576 פיקסלים לאינץ' בודד (ביחס של 16:9 ובגודל של 5.76 אינץ'), תגיע רזולוציית ה-11K עד לצפיפות מקסימלית 2250 פיקסלים לאינץ' בודד (ppi).

לדברי סמסונג, הסיבה להקמת פרויקט שכזה היא כי ברצונה לייצור אשליה תלת-מימדית על מסכי הסמארטפון שלנו, שלטענתה מדובר בדבר החם הבא – ומוסיפה כי מדובר רק בקצה הקרחון של היכולות שניתן להפיק מהרזולוציות הגבוהות. עם זאת, נציין כי בעבר פורסמו לא מעט טענות על כך שהעין האנושית אינה מסוגלת כלל להבחין בצפיפות פיקסלים כה גבוהה – בייחוד שמדובר במסכי סמארטפון שלרוב אינם עולים על גודל של 6 אינץ'.

כך או כך, סמסונג צפויה להציג את האבטיפוס הראשון של מסכים אלו כבר באולימפיאדת החורף 2018 שתיערך באחד ממחוזותיה של קוריאה הדרומית.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • בולבולהקבאס

  הסוללה תיגמר מהר רצח

 • Liron Hazan

  המסביר – אולי אתה מסביר אבל אתה טועה ומטעה,
  2K זה ממש לא FHD.
  1280X720=HD
  2K=(2560X1440)=(1280*2 X 720*2) = 4*(1280X720)=Quad HD=QHD
  הרזולוציה הגבוהה חשובה ל-VR.

 • ….‬‎

  איזה מטומטמים… כבר 4K זה מופרז, מטורף ומיותר, מיותר לחלוטין! אין שום סיבה למסכי 3K, בואו לא נתחיל בכלל לדבר על יותר מזה! שלא לדבר על שהמכשיר יהיה איטי מאוד ומקרטע בלי סיבה

  • תמיר ולדמן

   לא ברור לך שעד אז גם המעבדים והמכשירים יתקדמו מאד?

 • המסביר

  2k זה full hd!!! (רק עם יחס של 16:10)
  הסטנדרט הינו qhd…. שזה פי 2 מFH וכמעט פי 2 מ2K!!!
  אנא עשו שיעורי בית לפני שאתם מבלבלים ציבור הקוראים שלכם..!

 • ???

  מה הקטע של רזולוציות מטורפות במסכים קטנים?? במסך בגודל קטן לא ניתן לראות בעין בלתי מזוינת שום הבדל בין 1080p לכל רזולוציה יותר גבוהה. 1080p זה מספיק בסמרטפון. בנוסף, ביצועי הגראפיקה הם יותר טובים ככל שהרזולוציה יותר נמוכה. אני גם לא מאמין עד כמה הצ'יפ הגראפי צריך להיות חזק כדי להתמודד עם 11K.

  • חתול תעלול

   אסביר לך- זה ברור שכאשר הדברים מגיעים לשימוש יום-יומי אין כל צורך גם ב-4K בניידים (ב-2K יש צורך במסכי 6 אינץ' כדי לשמור על 400+ פיקסלים לאינץ') אבל כאשר הדבר מגיע לדברים כמו Augmented Reality או בשפתה של סמסונג – Gear VR, גם צפיפות פיקסלים הנושקת ל-600 ppi מחווירה והופכת למפוקסלת כאשר היא מוצבת מספר מילימטרים מול עינינו עם עדשות המפקסות את הראיה במסך.
   מנסיון עם ה-Gear VR הבנתי כמה פוטנציאל טמון בטכנולוגיה וכמה "טרייה" ולא מלוטשת היא עדיין.