עם השקת ה-Galaxy S6, החליטה סמסונג (Samsung) להסיר את האפשרות להרחבת שטח האחסון באמצעות כרטיס זיכרון MicroSD במכשירי הדגל שלה ושאר דגמי הסדרה שהגיעו לאחר מכן, דבר שגרם ללא מעט ביקורות מצד הצרכנים. לפי דיווח חדש, ייתכן כי החברה הקשיבה לקריאות והיא צפויה להחזיר את האפשרות הזו למכשירי הדגל של השנה הקרובה (2016).

את הסרת כרטיס הזיכרון, סמסונג ביצעה כחלק ממהלך של עיצוב מחדש של המכשיר ומעבר לשימוש במתכת, ובנוסף לכך הוסרה גם האפשרות להחלפת סוללה, אפשרות שגם כן נתנה לה יתרון על פני המתחרים. אולם, במידה והדיווח אכן נכון, לא ברור עוד מה יעלה בגורל הסוללה והאם ישתנה משהו בגזרה.

לקראת הכרזה הצפויה בתחילת שנה הבאה, אנו מתחילים לקבל תמונה כוללת אודות ה-Galaxy S7 (גלקסי אס 7) שכלל הנראה יהיה זמין בשתי גרסאות. האחת רגילה והשנייה גרסת אדג' (Edge) בעלת קצוות מעוגלים. שני הטלפונים החכמים ככל הנראה יגיעו עם מערכת על שבב של סמסונג Exynos M1 או עם שבב Snapdragon 820 מבית קוואלקום.

הנקודה המסתורית ביותר כרגע נוגעת למצלמת המכשיר, בעבר סמסונג השתמשה בחיישן מבית סוני, אולם בשבוע שעבר הכריזה סמסונג על חיישן הנקרא BRITECELL. גודלו של חיישן זה נדחס באופן דרסטי ויאפשר למכשיר להפיק תמונות ברמה גבוהה גם בתנאי תאורה קשים תוך מתן תיקוני צבע.

על פי השמועות סמסונג תציג את ה-Galaxy S7 ברבעון הראשון של שנת 2016.

 • Oren E

  Oren Ta אמר את רוב מה שאני חושב. אין לי צורך או רצון להטעין "כל סמארטפון" אלא רק להאריך את חיי המכשיר שלי. כמעט כל POWERBANK הוא מגושם ומסורבל לקחת בכיס בלי תיק, ואלה שלא נותנים לך בקושי הטענה אחת. שירותי ענן קיימים כבר עשר שנים ויותר, הם לא "הדבר הבא". והם מכוונים לאלץ אותנו המשתמשים להסתמך יותר על חסדי חברה כזו או אחרת מאשר על עצמנו. אני מעדיף להסתמך על עצמי ולקבל את היכולת לשנות ולתקן ולשפר את המכשיר שלי במידת האפשר. ותאמין לי שאני משתמש מתקדם. ולגבי הרחבת זיכרון – אתה מודע לכך שאם אתה רוצה מכשיר עם אחסון גדול יותר אתה תשלם פי כמה וכמה על כל קפיצה, כאשר כיום אפשר להשיג כרטיס הרחבה מיקרוSD של 64GB עבור כעשרים וחמישה דולרים? אז תבין שהחברה לא עושה לך טובות, אלא לכיס שלה.

 • Drops of wisdom

  אני בספק שהם הבינו את הטעות שלהם כל כך מהר. בינתיים אני הסרתי את סמסונג מרשימת האפשרויות שלי לסמארטפונים לשדרוג. יש מספיק אפשרויות טובות יותר בשוק. אני צריך הרחבת זכרון והחלפת סוללה. לא משתמש בשרתי ענן לאחסון, לוקחת סוללה חלופית קל הרבה יותר מאשר powerbank

  • Rafi Eliaev

   אז הגיע הזמן שתתחיל להתקדם, אדוני היקר! שירותי ענן זה הדבר הבא בטכנולוגיית האחסון והגיבוי. עם Power bank, שהיא למעשה סוללת גיבוי, אפשר להטעין כל סמארטפון. בניגוד לסוללה חלופית שאיתה אפשר להטעין את המכשיר רק פעם אחת(אלא אם כן, אתה מסתובב עם יותר מסוללה חלופית אחת בכיס/תיק), עם סוללת גיבוי אפשר

   • Oran Ta

    לי יש גם סוללת גיבוי וואלה מעדיף סוללה נשלפת. הלכה לי הסוללה? הולך, קונה חדשה ונגמר הסיפור במקום מעבדה וכו' או שאם נתקע המכשיר, מוציא את הסוללה, מכניס וזהו, בלי DFU או שטות כזו או אחרת.

    בקשר לכרטיס זיכרון.
    אני לא יכול להשים עכשיו עונה של סדרה לראות דרך הענן, החבילת גלישה מוגבלת ובנוסף אין בכל מקום בארץ קליטה.

    קיצר אני עם "טיפות החוכמה" פה. כשאתה נהייה תלותי בהמון גורמים בהצלחה שלך (שכרגע מוגדרת כשימוש נוח למשתמש), הסיכויים להצליח נמוכים יותר