מסך גדול ואיכותי יותר, מעבד מהיר יותר ומצלמה טובה יותר, כל אלו רק חלק מהשינויים שעתיד לקבל מכשיר הדור הבא של סמסונג, ה-Galaxy S5. הדיווחים והשמועות על המכשיר הגיעו אמש לשיא, כאשר המדליף המוכר אלדר מורטזין צייץ בעצמו את הפרטים, ולזה מתלווה הערכות על תאריך השקה של ה-24 לחודש הזה, בתערוכת MWC 2014 הקרובה לאחר שסמסונג חשפה כי היא תקיים באותו היום את אירוע ה-Unpacked 5.

אז בלי עיכובים נוספים, הנה המפרט המלא: ה-Galaxy S5 יכלול מסך בגודל 5.24 אינץ’ ברזולוציה של 2,560×1,440 מסוג AMOLED. שבב Qualcomm Snapdragon 805 מרובע ליבה לדגם האמריקאי ו-Exynos 6 לשאר העולם (כולל ישראל), זיכרון עבודה 3GB, אחסון פנימי 32GB או 64GB, מצלמה אחורית 16 מגה פיקסל, מצלמה קדמית 3.2 מגה פיקסל וסוללה בהספק של 3,200mAh.

עוד מספר שדרוגים שאפשר להניח כי סמסונג תבצע הם שדרוג גרסת מערכת ההפעלה לאנדרואיד 4.4 האחרונה, ממשק TouchWIZ חדש ומגוון לא קטן של צבעים למכשיר.

שינויים אלה מסמנים את המעבר לדור הבא, בעיקר באיכות התצוגה של המסך וביצועי המכשיר לצד סוללה חזקה יותר כסטנדרט. באופן מעניין סמסונג קפצה לזיכרון מינימלי של 32GB עבור ה-Galaxy S5 בדומה למכשיר ה-Galaxy Note 3” כך שהסטנדרט הולך להשתנות ואט אט השוק יעבור מ-16GB ל-32GB. דבר נוסף היא המצלמה, כאן באופן מפתיע לא נראה שדרוג רציני ועל פי הערכות היא גם לא תוכל לצלם ברזולוציית 4K כסטנדרט, אבל פרטים אלה עוד לא ידועים.

כמובן, יש לקחת דברים אלה באופן מוגבל ובין הפרטים נכונים או לא, אנחנו צפויים לראות את המכשיר ממש בקרוב, גם אם זה לא יקרה בסוף החודש הנוכחי.

תמונה: ibtimes