מי אמר אייפון 5S ולא קיבל? סרטון קונספט חדש, המתיימר לתאר כיצד יראה מכשיר הדגל הבא של סמסונג (Samsung), הגלקסי S5, בוחר להשאיל תכונות מובילות מהאייפון המתחרה. בהשוואה לאייפון, תעבור פונקציית האבטחה באמצעות טביעות אצבע שיפור משמעותי במכשיר של סמסונג ותהפוך את כל המסך לחיישן טביעות אצבע, כך לפחות לפי הסרטון. גם תכונת הזיהוי הקולי, כך מקווים היוצרים, תשתפר פלאים.

Reach ID (בתרגום חופשי: זיהוי בהישג יד), הוא הכינוי שהמציאו Rozetked, יוצרי הסרטון, לתכונה המרכזית המוצגת בו. על פי הנראה בוידאו, ובניגוד למה שמתרחש בפועל ב-iPhone 5S, יוכל המשתמש לבטל את נעילת המכשיר אם יניח את האצבע שלו בכל מקום על שטח התצוגה של המכשיר. בהמשכו של הסרטון מודגמת תכונת הזיהוי הקולי כמאובטחת מספיק בכדי לשמש תחליף עבור טביעת האצבע של המשתמש.

עוד חוזים יוצרי הסרטון כי ניתן יהיה להשתמש בפקודות מורכבות עבור הזיהוי הקולי, כמו לפתוח את אפליקציית המוזיקה, לנגן שירים  של "מטאליקה", ולאחר מכן לפתוח את התצלומים האחרונים ביישום הגלריה, וכל זאת בכמה משפטים מורכבים ולא באוסף של מילות מפתח בודדות.

בסופו של הסרטון מופיעה תמצית השמועות שידועות לנו עד כה בכל הקשור למפרט הטכני של ה-Samsung Galaxy S5. על פי השמועות יצוייד המכשיר בתצוגת 2K ברזולוציית 2,560×1,440 ובגודל של 5.2 אינצ'ים. 3GB זיכרון RAM ומעבד Exynos 5 בעל 64 סיביות, יריצו על גבם את ה-4.4 KitKat – כך נטען בסרטון הקונספט.

נראה כי עוד יחלפו כמה חודשים עד שנזכה לשמוע מידע רשמי על הגלקסי S5, אך אם  מתייחסים לשמועות הרבות, ולעקומת השיפור שעורכת החברה למכשירה מדור לדור – בהחלט מדובר במכשיר מרגש. צפיפות תצוגה מרשימה, לצד מעבד חדשני ושמועות על התחלת הייצור ההמוני – גורמים לכל אוהדי החברה הקוריאנית להישאר במתח עד שישתחרר מידע רשמי, ולו הקטן ביותר.


 

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • דין

  כבר יצא גלאקסי 5s עם טביעת האצבע האם טביעת האצבע תיהיה גם בגלאקסי 4s??

 • X

  איך שכחתם את הפיצ'ר הכי משמעותי של סמסונג אי פעם? Knox?

 • שחף

  הוא יצא באמצע 2014 סוף שנת הלימודים בערך

 • מה זה משנה

  תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה לא יהיה כנראה הexynus 6? או שהם רק הכריזו עליו כמשהו שרק בפיתוח…?

 • משה

  מניסיון העבר השמועות בדרך כלל יוצאות נכונות נחכה ונראה בכל מקרה מכשיר שווה רק מה שאפל תמיד מציבה סטנדרטים בכל הנוגע לפיתוחים חדשים

  • אנדרואיד מס' 1

   חחחחחח אפל היא אכזבת השנה כמו תמיד ולא מחדשת כלום וגם בעתיד לא תחדש כלום במצב הזה היא בסוף תעשה פשיטת רגל ואתה תראה את זה

   • אנונימי

    ברור שהיא תפשוט רגל!!!! חברה בעלת הכנסות בסך 170,000,000,000 (מיליארד) דולר בשנה, חצי מיליארד חשבונות פעילים ובעלת קהל לקוחות נאמן מאוד שמוכן לשדרג כל שנה (רובם) תפשוט רגל כבר מחר!

    • אנונימי

     ולידיעתך כשהיא תציג את השעון החכם שלה (והיא תציג אותו, אולי כבר השנה [2014]) זה ייצור מהפך בעולם הטכנולוגיה מכיוון שאפל היא זאת שמצליחה ברוב הפעמים להכניס לשוק מכשיר חדש (השעון של סמסונג היה כישלון וגם של סוני לא כל כך ידוע).

     • יודע למה היא מצליחה להיכנס לשווקים חדשים? כי השווקים האלו כבר יציבים ויש לא מאט טכנולוגיות ומכשירים בה, כך שזה לא דומה לשווקים חדשים לגמרי שאין מכשירים בהם

  • אנדרואיד מס' 1

   אם לא יקרה פשיטת רגל כנראה שהיא תרוויח כסף מפראיירים וזה תמיד ככה והאנשים האלה לא מבינים שיש במחר ענק של סמארטפונים עם מחירים זולים יותר אבל מפרטים חזקים יותר מהמוצרים של אפל

   • אנדרואיד מס' 1

    מבחר*

   • א.א.

    אני לא נמנה על חובבי אפל בכלל והאייפון בפרט אך הסיכוי שאפל תפשוט רגל בשנים הקרובות הוא אפסי, אם לא תהיה טלטלה עזה מאוד ובלתי צפויה לחלוטין.
    המכשיר שלה הוא הנמכר ביותר בגזרת הסמארטפונים והטאבלטים לשוק הגבוה. יש לה קהל לקוחות נאמן (מאוד) שמוכן לשדרג לעיתים תכופות ואחיזה חזקה מאוד בשוק האמריקאי, עם כניסה רשמית לשוק הסיני- מה שנותן לה הזדמנות להגדלת נתח השוק.
    לדעתי, טוב שיש מתחרה רצינית לאנדרואיד. אני מאמין שהתחרות (לא הצדדים המכוערים שלה, כגון מאזן האימה של מאגרי הפטנטים) דוחפת את השוק קדימה מהר ולא מאפשרת לאף חב' לנוח על זרי דפנה.
    לדעתי, הרבה הצביעו לאפל כאכזבת השנה בשל האכזבה מה5C. אני חושב שכאן, מדיניות הסודיות של אפל (שלא הצליחה להסתיר הרבה) הייתה בעוכריה ולו הייתה מסבירה מראש שאינה מתכוונת להיכנס לשוק הביניים המצב היה שונה. בלי קשר לזה, השדרוג (המיותר בחלק מהדגמים) לIOS7 גם גרם תסכול לחלק מהמשתמשים, אך כללית נדמה שרוב מוחלט מבין צרכני אפל מרוצים מאוד.

    • אנדרואיד מס' 1

     מה אתה מדבר שטויות קודם כל מערכת אנדרואיד מקום ראשון בעולם בשוק וגם המערכת IOS בגרסה 7 ומעלה חיקוי של אנדרואיד אחד על אחד וגם אפל מעתיקה והיא חברה בכלל לא צדיקה אז תיהיה מעודכן….

     • א.א.

      אם היית קורא את ההודעות שלי פה בשנתיים האחרונות, היית רואה שאני אוהד נלהב של אנדרואיד, בעל נקסוס 4 בעצמי ומאוד מסתייג מההתנהגות של אפל, בין בתפישה הצרכנית ובין ביחס לחב' אחרות.
      יחד עם זאת, אין קשר בין אלו לעובדות בשטח, אפל חב' מצליחה מאוד. אנדרואיד מרוויחה ממידע על משתמשים שמתורגם לפרסומות ולכן מעוניינת בנתח שוק גדול ככל הניתן, אפל בונה על רווחים ממכירת מכשירים ושירותים במע' סגורה, כלומר היא יכולה להתמקד במספר מצומצם של מכשירים ועדיין להיות רווחית מאוד.
      ויכוחים על חיקויים קיימים תמיד, אך אני חושב שכפי שניתן לומר שלמרות שמכשירים מוזהבים היו קיימים לפני אך ההשקה של מגוון מכשירים מוזהבים לאחרונה התעוררה בגלל האייפון החדש, ניתן להניח שלמרות שמרכז התראות קיים מזה זמן במוצרי אפל אחרים, הכנסתו לIOS הייתה כתוצאה מנחיתות לעומת אנדרואיד בתחום הזה. זה הגיוני ותורם לתחרות. הבעיה היא במלחמת התביעות, אך זה כבר נושא אחר שקשור בחלקו לאנטגוניזם שאפל מעוררת בי וברבים אחרים. הדיון הוא לא האם חב' היא "צדיקה" (,חב' נועדה להיות רווחית, אם כי מצופה שתהיה גם הגונה במידה ראויה- אך זה לא הנושא כאן).
      אמרת שהיא כנראה תפשוט רגל והתייחסתי לדבריך. זכותך להרגיש שהיא אכזבת השנה, אך אשמח אם תציין באילו מובנים היא אכזבה אותך.

      • בולי

       אתה מבזבז את הזמן שלך על בנאדם שקוראים לו אנדרואיד מספר 1..
       אפשר לקרוא לו גם טרול מספר 1 או ילד מספר 2

       • א.א.

        אני מקווה שיש רצון להבין. לכותב ההודעה, או לקוראים אחרים. יש כאן קהילה גדולה ואני תמיד שמח לדיון עם אנשים עם דעות שונות, פשוט עדיף שתהיינה מנומקות.

     • יוסי כהן

      הוא לא אמר שהיא לא חיקוי והוא לא אמר שהיא לא טובה… כל מה שהוא אמר זה שיש לאפל קהל נאמן וזה נכון…
      אין סיבה לתקוף משהו שמישהו אומר אם הוא בכלל לא סותר אותך.

   • בולי

    כי מפרטים זה הכל במחשבים

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     כן, בדיוק בגלל זה אפל החליטה לא לשים במחשבים שלה את המפרט הכי מתקדם 😉

     • בולי

      בין עולם המחשבים לעולם הפלאפונים ההבדל הוא גדול. אין ברירה אחרת חוץ מאינטל.
      עולם המובייל זה חשיבה אחרת לגמרי. זה לא שלאייפון אין מפרט חזק פשוט על הנייר הוא נחות פי כמה וכמה ובפועל ממש לא.

  • אנונימי

   אפל מוציאה מכשירים שהם מותגים בלבד בלי שום איכות ומחיר גבוה

 • הקולי רצח

  מתי הגלקסי s5 יוצא?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   מאי

 • בולי

  הבעיה בסמסונג שכל פי'צר שהם מוציאים לא באמת עובד עד הסוף.. גם אם זה יקרה וזה בספק גדול זה לא באמת יעבוד.

  • אנונימי

   גם לאחר כחודשיים של שימוש הכל מתחיל להיתקע ואחד הפיצ׳רים הבולטים של הs4 זה הזיהוי עיניים ועוד כמה דברים וזה בכלל לא עובד כראוי, אי אפשר להשתמש בזה בכלל.