מאז שהגיע לידי מכשיר ה-Sensation של HTC, השאלה שאני נשאל בתכיפות הכי גדולה היא "איך הוא מול הגלקסי אס 2", כאשר כל אחד ממוקם בצד כלשהו ורק רוצה חיזוק לדעתו או להצדקת הרכישה שלו. כמו שהקוראים שלי, יודעים אני לא מאמין בסקירות תיאורטיות כאשר ניתן להימנע מהן. ההשוואה הכי טובה היא ממש לחיות עם המכשיר ולהתקין את כל התוכנות שלך וחשבונות האימייל שלך ולהרגיש כיצד זה לתפקד יומיומית איתו ולא להשוות תוצאות של בנצ'מרק ומפרטים וכך להגיע למסקנות.

אני אשווה את המכשירים לפי הפונקציונליות העיקרית שלהם כטלפונים,מחשבי כף יד ומצלמות עם התייחסות לעברית ופתיחות של המכשיר ועוד. שני המכשירים הם ספינות דגל של היצרניות שלהם וככאלו, שניהם מכשירים מעולים לכן לא תמצאו אצלי הרבה טענות קשות אבל עדיין יש הבדלים ביניהם מהותיים:

איכות שיחה – למרות ביקורות שונות שקראתי, הסנסיישן נותן  איכות שיחה מצוינת. עם הגלקסי אס 2 איכות השיחה פשוט מעולה, לא הבדל מהותי אבל ללא כל ספק זוהי קטגוריה שהולכת לסמסונג.

ספיקר – אם בעבר טלפונים של HTC היו ידועים כבעלי ספיקר ממש גרוע הסנסיישן בהחלט בא עם ספיקר סביר ובהחלט ניתן בחדר שקט לנהל שיחה נוחה ומובנת דרך הספיקר. יש גם לסנסיישן וגם לגלקסי 2 אקולייזר פנימי והיכולת לכוונן יופי את האזנה של המוזיקה דרך הספיקר. התוצאה טובה לשניהם אך שוב, הספיקר טוב יותר בגלקסי 2 וכאשר מקשיבים לשני המכשירים אחד ליד השני זה ממש מורגש.

אוזניות – כמו בהשוואה ישנה יותר בין HTC לסמסונג, גם בהשוואה הזאת באופן ברור ה-HTC מתפקד מעולה עם כל זוג אוזניות בעוד הסמסונג בררן ומתפקד טוב רק עם חלקן (יש רום שמתקן את זה). נכון שישנם תיקונים חיצוניים אבל בסטוק האיכות והגמישות הן של HTC .

סוללה – כמו שכתבתי ב-סקירה של הסנסיישן, הסוללה שלו רחוקה מלהיות מספקת. ניתן להתקין תוכנות עזר וכו' אבל היישר מהסטוק ללא שינויים היא לוקה בחסר. בגלקסי אס 2 המצב מוזר יותר –  חלק מהאנשים מדווחים על חיי סוללה מעולים וחלק על נוראיים, אני יכול להעיד שאצלי חיי הסוללה שלו מעולים ואני מגיע לסוף יום עם עוד עשרות אחוזים של סוללה פנויים לשימוש. ניצחון לגלקסי 2.

הנדסת אנוש – כמיטב המסורת הלא מפוארת של HTC, הכפתור שאיתו אתה מעיר את המכשיר הוא למעלה היכן שגישה עם יד אחת לא נוחה. המצב אמנם טוב ממה שהיה ב-Desire HD אבל רחוק ממשביע רצון. בגלקסי יש את הכפתור החזיתי המעולה ובגלל שהוא דק יותר משמעותית קל יותר להקיף אותו עם היד ולהגיע לווליום עם יד אחת. ניצחון לגלקסי 2.

עיצוב – המגרעת האחורית של הגלקסי 2 מכערת אותו והכיסוי האחורי שלו דק וכל הזמן יש לך חשש שהוא יישבר. הסנסיישן מעוצב בצורה פנטסטית ומרגיש כמו שבזמנו הרגיש הנקסוס 1 – יוקרתי ואיכותי עם מגע מתכת מספק ותחושה שיודעים היכן הכסף הלך. כאשר אתה מניח את שניהם על השולחן ( מה שעשיתי כל השבוע), כולם שואלים על הסנסיישן ואף אחד לא מתלהב מהגלקסי 2, פרט לעוביו. ניצחון לסנסיישן.

עובי ומשקל –  הגלקסי שוקל 116 גרם והסנסיישן 148 גרם, גם פער העובי שלהם מאוד משמעותי. אין ספק שבקטגוריה הזו הגלקסי 2 מנצח בהליכה. הגלקסי הוא מתחרה לטלפון הדק והקל בעולם בעוד  שהתכנון של HTC רחוק מלהיות בצמרת של הסופרפונים בתחום הזה. ניצחון לגלקסי 2.

קרינה – יש כאן פער גדול בין מה שהיצרנים מציגים ומה שאתרים מסוימים מדווחים, לפי סמסונג הקרינה לראש של הגלקסי 2 היא 0.16 לקילו ו-HTC מדווחים על 0.358 לראש לקילו, אתרים אחרים מדווחים על נתונים יותר גבוהים לגלקסי והרבה הרבה יותר גבוהים לסנסיישן. חלק מכך זה בגלל הדגם עם רשת דור 4 שמכיל אנטנות שונות ויותר חזקות מאלו שבדגם האירופי. ניצחון לגלקסי 2, שניהם הרבה יותר טובים בנושא הזה מהמתחרים שלהם בסוני ואפל.

מסך – בכוונה השארתי את הקטגוריה הזו לסוף בגלל שהיא הכי מורכבת וזו שמקפיצה את שני המחנות הכי גבוה בויכוח. לגלקסי 2 יש מסך Super AMOLED Plus בגודל 4.3 עם צבעים חיים ושחורים אמיתיים שלא נראים כמו אפור דהוי. צריכת האנרגיה של האמולד נמוכה יותר. לסמסונג יש רזולוציה של 480*800 ולסנסיישן יש רזולוציית QHD של 540*960 ולשניהם יש הגנה של גורילה גלאס משריטות ונזקים. באור יום המסך של הסנסיישן לא שמיש, לעומת זאת בחדר הסגור הרזולוציה של הסנסיישן טובה בהרבה, במיוחד לקריאת טקסט של אתרים ומיילים. הסמסונג טוב יותר בתמונות ווידאו היכן שה-AMOLED באמת פורח. מכיוון שאני בעיקר צורך טקסט ו-90% מהיום באור חדר, לי הסנסיישן הרבה פעמים יותר נוח, אבל אובייקטיבית, המסך של הסמסונג טוב יותר.

אחסון –  הגלקסי מגיע עם 2 ג'יגה לישומים ועוד 14 גי'גה שמתפקדים ככרטיס זיכרון. הסנסיישן מגיע עם ג'יגה ליישומים ומסופק עם כרטיס זיכרון של 8 ג'יגה איטי. אין ספק שהיתרון כאן באופן בולט לגלקסי 2.

זיכרון – הגלקסי מגיע עם ג'יגה של RAM והסנסיישן מגיע עם 768 מגה RAM, מכיוון שהגעתי לקצה הזיכרון כמה פעמים ביום, מצאתי את עצמי פונה למנהל היישומים של הסנסיישן לנקות תהליכים סוררים, בעוד שבגלקסי נאלצתי לחפש אותו עבור הסקירה הזו כי לא זכרתי אם הם שינו את האייקון. ניצחון לגלקסי 2 .

לסיכום הקטגוריה של טלפון:
בפרמטרים היבשים חוץ מהרזולוציה והאוזניות אין ספק שהגלקסי אס 2 מנצח בכל קטגוריה, אבל נתונים זה לא כל הסיפור. הממשק המנצח של HTC והעיצוב המרהיב שלו בהחלט שווים התייחסות, בגלקסי כמה פעמים ביום הוא הגיב לא נכון או יישום כזה או אחר לא רץ עליו חלק. בסנסיישן אתה מרגיש שהכל מתוקתק. מאז שהתחלתי להשתמש בו הוא לא נתקע פעם אחת ולא הפסיק לספק שירות מושלם. אז אם הנתונים הם מה שחשוב לכם, לכו על הסמסונג, אם חוויית השימוש, העיצוב והיציבות הן מה שחשוב לך, לכו על הסנסיישן.

ביצועים:
אני בכוונה רוצה לדבר על ביצועים לפני שאני מדבר על התוכנה והתפקוד של המכשירים האלו כמחשבי כף יד (מיילים, ממשק וכו'). הביצועים נוגעים להכל, גם לטלפון גם למצלמה וגם ולתפקוד כמחשב כף יד. אני לא אראה כאן מבחנים של quadrant או של nena mark בגלל שזה די ידוע שיש להם בעיה למדוד את הסנסיישן בצורה נכונה. התוכנה שבעיני מודדת הטוב ביותר כרגע היא Antutu Benchmark שמודדת גם תוצאה סופית וגם חלק חלק מהתפקוד של הטלפון ולא רק בדידים צבעוניים שלא ממש נותנים תמונה מדויקת.


Sensation                          Galaxy S II

כפי שניתן לראות, בכל הפרמטרים של המעבד יש יתרון בולט לטובת הגלקסי (במיוחד ב- CPU float ). בגרפיקה דו מימדית התוצאות כמעט זהות לחלוטין, בעוד שבגרפיקה תלת ממדית הגלקסי הרבה יותר טוב.
בכתיבה אל המכשיר, הסנסיישן מוציא תוצאות טובות יותר, זה במיוחד מפתיע לאור כרטיס הזיכרון האיטי שמגיע איתו. אני מניח שעם כרטיס מהיר יותר התוצאות אף יהיו הרבה יותר טובות לטובת HTC .
כל מי שזוכר שהגלקסי הראשון תמיד היה חלש ב- I/O, ולא ממש מופתע מהתוצאות גם כאן. בסה"כ התמונה כאן די ברורה: לכל תוכנה גרפית או משחק כבד הגלקסי עדיף משמעותית, להעתקת קבצים וקריאה של הרבה קבצים, ה-HTC עדיף. אחרי כל התוצאות היבשות הכי חשוב זה שבחיים האמיתיים הגלקסי מרגיש הרבה יותר מהיר והרבה יותר רספונסיבי. כך שגם במבחן  הנתונים וגם במבחן השימוש, הוא הטוב ביותר. נעשה עוול לסנסיישן אם לא נגיד שלמרות שהוא פחות מהיר מהגלקסי אס 2 הוא עדיין מטוס על, אף אחד שמשתמש בו לא ירגיש איטיות כלשהי. בדיוק כמו שמרצדס יכולה בדגם מסוים להיות מהירה יותר מ- BMW אבל אף אחד לא יעז לקרוא ל-BMW עגלה.

המצלמה:
שני המכשירים מגיעים עם סנסור של 8 מגה פיקסל ועם צילום וידאו של 1080p. אתם יכולים לראות בסקירות  לשני המכשירים הרבה דוגמאות של סטילס ווידאו. בסה"כ הממשק של הסנסיישן עם הפוקוס במסך עדיף בעיני בהרבה, בטח מבחינת מהירות שימוש. התמונות של הגלקסי יוצאות בעיני טובות יותר גם אם בתמונה כזאת או אחרת תעדיפו אחד מהם יותר, בסה"כ לפחות עד שהדאבלשוט של HTC יגיע לארץ נראה שיש לשני המכשירים האלו יש את המצלמות הכי טובות שיש בסלולר של אנדרואיד כיום. מי שרוצה באמת לצלם באיכות ייקח SLR, ליום יום כל אחד מהמכשירים מביא איתו מצלמה טובה מאד עבור סלולר, ההנאה מובטחת.


Sensation                  Galaxy S II

מחשב כף יד

 

גלישה באינטרנט – הגלישה בסנסיישן עדיפה בעיני בהרבה בעיקר בגלל הרזולוציה. אתרים נראים בפרופורציות הנכונות והתמונה לא נחתכת כל הזמן בגלל הרזולוציה הנמוכה. בסה"כ בעיני כאן החוויה העדיפה משמעותית היא עדיין בסנסיישן.

תפקוד באור יום – כבר פירטתי הרבה על זה, הגלקסי בפער ענק.

קריאה – גם כאן הודות לרזולוציה העדיפה וההצגה הטובה יותר של צבע לבן, הרבה יותר קל ונעים לקרוא ספרים או אימיילים בסנסיישן.

אי מייל – הממשק של  Sense UI עדיף בהרבה. גם תוכנת הדואר של הסנסיישן קריאה יותר ועם אופציות עדיפות. גם ללא יתרון הממשק הרזולוציה שוב מנצחת כאן.

משחקים – בגלל היכולות הגרפיות ובגלל הצבעים החיים יותר וכמובן גם בגלל המעבד היותר מהיר הגלקסי אס 2 הוא מכונת משחקים משומנת. מה עוד שהסנסיישן מתחמם המון במאמץ גדול של המעבד הגרפי שלו. ניצחון לגלקסי 2.

אחסון – כמו שכבר ציינתי, הגלקסי אס 2 מגיע עם 16 ג'יגה בעוד שאתה מסתמך על כרטיס זיכרון חיצוני בסנסיישן – ללא ספק יתרון גדול לגלקסי אס 2.

ממשק – ה-TouchWIZ של סמסונג התקדם משמעותית מגרסה 3 ומכיל הרבה תוכנות עזר ושיפור בביצועים. לעומתו, ה-Sense 3.0 של HTC הוא בפער עצום חוויית השימוש הכי טובה שיש בסלולר כיום – ממסכי הבית והנעילה החדשים שאפל העתיקו, ועד תוכנות הדואר והווידג'טים המצוינים שב-HTC כולם ברמה הכי גבוהה. בסמסונג חסרים הרבה ואתה הולך לחפש תחליפים במרקט. האופטימיזציות המעולות מול החומרה והמיעוט הקטן על סף לא קיים של באגים נותנים כאן יתרון בלתי ניתן לערעור של HTC . המכשירים של HTC הם היחידים מכל מכשירי האנדרואיד שבדקתי שלא החלפתי את הלאנצ'ר ומסכי הבית בגלל ששום טוויק לא שווה לאבד את הסנס בעבורו.

שידור וידאו – שני המכשירים לוקים כאן בחסר. שניהם לא מסופקים עם כבל לשידור וידאו ולשניהם אין HDMI mirroring  ושניהם גורמים לי להתגעגע ל-Sony Ericsson Arc ול-Atrix שעשו את זה נכון. שניהם מנגנים את רוב הפורמטים הנחשבים ואתם יכולים לבנות על היכולת שלכם לנגן סרטים.

עברית ויישור לימין – שני המכשירים מגיעים מהמפעל עם פונטים בעברית אבל בלי יישור לימין או ממשק בעברית ושוב גורמים לגעגועים ל-Arc (לא מכשירים מהמפעילה). בעוד שה-Bootloader של הגלקסי פתוח וניתן להחליף לו רום ולתקן את היישור לימין, לסנסיישן אין עדיין Bootloader פתוח למרות שזה בדרך בהחלט. אם אתם לא יכולים לחכות, תרכשו את הגלקסי, אחרת הסנסיישן ישתווה אליו בקרוב.

לסיכום:
כל אחד שיקנה כל אחד מהטלפונים האלו יהנה מאד משניהם, הגלקסי 2 הוא קרוב לוודאי הטלפון הכי מהיר בעולם כרגע, הוא באמת טלפון עם מעט מאד חולשות. סמסונג פתרו את כל הבעיות שהיו בגלקסי הראשון וכל משתמש יעיד שהוא עושה את העבודה בצורה מושלמת.
הסנסיישן פחות מהיר אבל עדיין מאד מאד מהיר. הממשק בסנסיישן עדיף בעיני בהרבה והמכשיר הרבה יותר יציב מהגלקסי 2. אם אתם בעניין של משחקים הגלקסי חזק ומהיר יותר. אם המכשיר הוא לשימוש משרדי ועבודה עם דוא"ל ווידג'טים של דואר ולוח שנה עסקי הסנסיישן פשוט עדיף.

 

נכתב על ידי רן בר-לוי ופורסם במקור באתר “מכור לטכנולוגיה”.

 

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • אנונימי

  לא הבנתי אותך אחי מה יותר טוב htc או sgs2? כי יש לי את הסנסיישן ואמרו לי שהוא כמו הs2 רק שהמסך יותר גדול, שיש לו שני לדים ובעוד משהו הוא יותר טוב(לא זוכר את המשהו הזה).

 • ניב

  האם ה motorola atrix יכול להתחרות ב-gs2 וב-Sensation htc?

 • משהו

  חודש אחר כך(סתכלו על התאריך) :

  HTC באמת כבר פתחו את הבוטלודר …

 • דורון

  ככל שאני קורא יותר כתבות על HTC וSGS2 מתבסס אצלי דבר אחד על 2 החברות:

  HTC מנצלת משאבים הרבה יותר מSG2.

  ניתן לראות זו לפי כמה וכמה פרמטרים שמצוינים בכתבה אך הדוגמא הברורה ביותר לכך היא שSGS2 נתקע לפעמים על אף כל החומרה המטורפת שיש לרשותו.

  HTC עם חומרה פחות טובה כמעט בכל פרמטר מצליחה לתת חווית משתמש מושלמת.

  לדעתי, עם כל היתרונות של SGS2 על HTC – מספיק שהוא יתקע או לא יגיב נכון פעם אחת בחודש – הוא לא שווה מבחינתי.

  עוד משהו שרציתי לדעת שמצוין באופן מדולל מידי בכתבה – מה קורה עם התחממות המכשיר ? ראש בראש…

  כתבה מעולה.

 • דורון

  אם זכור לי נכון אפל אינה מייצרת בעצמה את המעבדים אלא סמסונג בעצמה מספקת לה אותם.

 • אנונימי

  אני רוצה לקנות את ה desire hd אבל שמעתי שהוא כבד ולא נוח לאחיזה ולשימוש

  אז אם יש למישהו פה את המכשיר הוא יכול להגיב כי אני לא יכול להחליט אם לקנות אותו או לא

 • Buenos Dias

  קודם כל תודה, ודבר שני – כנראה שההתלבטות קשה מתמיד… רק זמן סוללה יכריע בינהם… (למרות שאולי גם זאת לא בעיה כי אני יכול להטעין את הסנסיישן כל לילה). לגבי העברית – אם HTC לא פותחים את ה-Bootloader תוך חצי שנה הם יותר גרועים מסמסונג ישראל שלא מספקים שירות ל-Bada OS

 • נאור

  כל פעם אני מתלבט מחדש, ובסוף מגיע למסקנה שאני מעדיף את SGS2 🙂

  המצלמה, המסך הבהיר, האפליקציות וכו' זה דברים שיותר משנים לי.

  חוץ מזה שאני מעדיף את העיצוב של הטאצ'וויז.

 • Buenos Dias

  תודה לאל! סוף סוף יש לי פתרון להתלבטות הענקית!

  השאלה היא אם Galaxy S2 מתאים לי לפי זה:

  *ממשק הודעות שנוח להשתמש בו

  *אפשרות להריץ משחקים כבדים

  *ממשק משתמש כללי נוח (אני רגיל ל-Wave ואין לי בעיה להסתגל ל- Sense)

  *מגוון גדול של אפליקציות

  *אפשרות לכתוב ולקרוא בעברית

  הערה חשובה: אני קונה את הטלפון רק בעוד חצי שנה מינימום

  • רן בר-לוי

   הגלקסי אס בגלל שיצא אצל המפעילות יענה על כל הדרישות שלך ללא מאמץ.

   מכל הבחינות חוץ מעברית שניהם עונים.

   עד ש-HTC יפתחו את הבוטלואדר על הדרישה של עברית עונה רק הגלקסי אס שבו ניתן לסדר יישור לימין.

 • מעריץ htc

  סקירה טובה מאוד .אני הולך על ה htc בגלל הממשק ,העיצוב ובגלל שעוד שבוע הסמסונג יגיע למפעילות וכולם יקנו אותו ואז יהיה לי טלפון ייחודי שאין לאף אחד (htc = ייחודיות ומקוריות)

 • King

  אבל אי אפשר להגיד שhtc sense זו חוויה ממשקית גדולה מהחיים !!!!!!

  Htc הם אלופים

 • dc

  מוזר שיצא לכם ש SGS2 מהיר יותר בתלת מימד, כי המעבד הגרפי של סנסיישן (Adreno 220) אמור להיות הרבה הרבה יותר מהיר מה Mali 400 של SGS2.

  • רן בר-לוי

   גם אני הופתעתי אבל antutu היא אחת מהתוכנות המקצועיות ביותר שיש ובתוכנות כמו quadrant וגם ב- nenamark התוצאות היו אף חזקות יותר לטובת הגלקסי.

 • דודי

  בנוגע ל"שידור וידאו" לא ציינת של SGS2 יש תמיכה טובה בהרבה בפורמטים שונים. ובכלל אתה צריך להיות יותר אובייקטיבי עם המכשירים ולשים בצד את העובדה שאתה אוהב ורגיל לסנס של HTC.

  • רן בר-לוי

   בדקתי כמה וכמה סוגי סרטים והסנסיישן ניגן את כולם, על הנייר לגלקסי יש תמיכה ביותר פורמטים אבל שניהם מנגנים את כל הנפוצים.

  • רן בר-לוי

   זה נכון שמגוון הקודקים גדול יותר בגלקסי אבל בכל פורמט ננפוץ שבדקתי הסנסיישן ניגן אותו מצוין, כך שתמיכה בכמה פורמטים יותר אזוטרים לא יהיה משמעותי לצרכן הממוצע.

  • רן בר-לוי

   דרך אגב לטעון שאני דוחף את HTC זה קצת מצחיק לאור העובדה שכמעט בכל פרמטר של ההשוואה נתתי יתרון לסמסונג.

   גם במעבד, מסך,ספיקר,איכות שיחה, משחקים ווידאו נתתי יתרון לגלקסי זה נשמע לך כמו הטייה לטובת הסנסיישן?

 • אנונימי

  לדעתי לhtc יש פוטניצאיל גדול לעקוף את סמסונג במהירות הם יכולים להוציא פלאפונים הרבה יותר טובים… אבל הפלאפון הזה גם מדהים  

  • רן בר-לוי

   סמסונג היא היחידה מלבד אפל שמייצרת בעצמה את המעבדים ולכן יכולה תוך כדי תנועה לשדרג את המעבד או הזיכרון ללאמאמץ, חוץ מאפל אין לאף חברה בעולם את הגמישות שיש לסמסונג בחומרה, ל-HTC אין את היכולת או הגמישות לגרום לקוואלקום לתת לה אתאותו שירות.

 • אורח

  יש לי מצלמת וידיאו חצי מקצועית אם אני רוצה לצלם בFULL HD. זה הרבה יותר יעיל, שימושי ומקצועי מפלאפון. זה כמובן נחמד ויפה, אבל בתאכלס אין משהו שיחליף מצלמה אמיתית.

  לדעתי מה שחשוב זה מה שמשתמשים בו ביום יום, ולא למי יש גדול יותר.

  • רמי

   הממשק של ה-HTC עדיף אבל:

   א. אני מציע לך להשוות את איכות הצילום של המצלמה החצי מקצועית לגאלקסי באור יום , אני הופתעתי. מאד. איכות מרשימה, כמעט שאין הבדל. למרות שזה נשמע טענה מוגזמת פשוט תבדוק.

   ב. אני לא נסחב עם מצלמה רגילה לכל מקום רק לאירועים. אבל מבחיניתי צילום איכותי זה מאוד חשוב. יותר פרטים מאפשר לקרוא אותיות קטנות בוידאו. אני משתמש בזה הרבה. למשל כשחיפשתי נעליים צילמתי בכל מקום והשוואתי אח"כ, או כשלימדו אותי להחליף פילטר אוויר באוטו, צילמתי ושנה אחרי זה החלפתי לבד. לבעלי זיכרון ויזואלי חזק מאוד זה אולי פחות חשוב.

 • שמעון

  מה עם מחירים ?..

  • רן בר-לוי

   לא ציינתי מחירים כי הגלקסי אס 2 יושק בסוף החודש בספקיות הסלולר הישראליות והמחירים שלו יצנחו דרמטית.

   את הסנסיישן אתה יכול להביא ב- 2400 ואת הגלקסי ב- 2800 בארץ.

   • נאור

    אתה בטוח שהמחירים של הSGS2 יצנחו כשהוא יושק?

    כי הוא יושק בקרוב והמחירים התחילו לעלות (לא ברור לי למה)

    • רן בר-לוי

     כרגע יש מחסור במכשירים ולכן יש עליה זמנית.

     כמובן שאין לאף אחד כדור בדולח לראות את העתיד אבל זה מה שהיה עם הגלקסי אס הראשון.

 • אלון

  זה שהגלקסי הוא הטוב ביותר בהקלטת 1080P זה ידוע. גם באתרים באנגלית קראתי את זה. אבל בתכל'ס ביום יום אתה משתמש בממשק, ופה HTC לוקחים את כולם כולל אפל. והHTC נראה לי הרבה יותר נח לאחיזה ביד.

  הפערים במהירות ובצילום נראים לי מאוד מאוד קטנים, והנוחות של השימוש היום יומי עם אחיזה טובה וממשק מצוין שווה את הכל.

  • gjgkjhgbgk

   good grip???? For you death grip is a good grip? I dont think so

 • אחד

  סקירה טובה אני הולך על הסנסיישן בעיקר בגלל הסנס והעיצוב

 • חייב עזרה!!!

  לא יכול יותר!!

  אני כבר משתגע! כל פעם אני משנה את דעתי בעקבות כתבות, סנסיישן או גלקסי ? לא יודע מה להחליט!!

  פשוט בכל אחד יש יתרונות וחסרונות! אני פשוט לא יודע מה לקחת!!

  מישהו יכול לעזור לי? אני מתכוון לקנות את אחד מהם ממש בקרוב (השבוע), עד עכשיו באמת חשבתי שאני עומד לקחת את הגלקסי, אבל הכתבה הזו ערערה את החלטתי. אז גלקסי או סנסיישן? אני חייב לציין שמה שחשוב לי באמת במכשיר זה עיצוב, ממשק, מהירות ואיכות מסך. עיצוב וממשק זה יותר של הסנסיישן, מהירות ואיכות מסך של הגלקסי.

  המון אתרים אומרים שהאיכות מסך של הסנסיישן בכלל לא טובה ושאין איכות שמתקרבת לSuper Amoled plus וכאן דווקא הוא אומר שהאיכות אחלה…

  אני באמת באמת לא יודע מה להחליט !

  🙁

  • רן בר-לוי

   המסך של הגלקסי אכן יותר איכותי.

   כתבתי שבאור חדר הרזולוציה של הסנסיישן טובה יותר וזה נכון.

   זה לא הופך את הסנסיישן למסך טוב יותר.

   בתמונות ווידאו הגלקסי נראה הרבה יותר טוב

   • חייב עזרה!!!

    אחרי אינסוף התלבטויות, החלקתי לקחת את הגלקסי, כמה שחשוב לי הממשק, לסמסונג יש גם אחלה ממשק!

    אני אקנה מכשיר של HTC ברגע שהוא יהיה מהיר יותר כמו המתחרים שלו וברגע שתהיה לו איכות מסך טובה יותר. בינתיים אני אלך על הגלקסי (:

  • אביב

   אני הייתי מחכה… ולא קונה

   • רן בר-לוי

    תמיד יהיה טלפון טוב יותר באופק אם תחכה אף פעם לא תקנה.

    סמסונג כבר סיימה את הפיתוח של בגלקסי אס 3,

    ה- EVO 3D כבר מגיע לאירופה בשבועות הקרובים.

    האייפון 5 יגיע בספטמבר

    הנקסוס 3 של גוגל יגיע בנובמבר או דצמבר.

    מתי תהיה נקודה טובה לעצור?

    כנראה אף פעם 🙂

    • NAME

     רן בר-לוי , לדעתך הEVO 3D יותר טוב מהגלקסי S 2 ?

     • רן בר-לוי

      לא, לדעתי יש לו יותר זיכרון מהסנסיישן וכמו לגלקסי, ויש לו מצלמת 3D למי שזה חשוב זה יתרון גדול.

      לי אישית זה לא מדגדג בכלל.

      אני גם חושב שמכשיר ששוקל משהו כמו 170 גרם בלי מקלדת חיצונית זה פשוט ביזיון באמצע 2011 .

     • נאור

      ה-3D נראה לי כמו עוד גימיק חולף ולא יותר, אני הייתי מעדיף טלפון שהיתרון הבולט שלו הוא משהו יותר שימושי.

    • חייב עזרה!!!

     אתה צודק, אף פעם לא תהיה נקודה טובה לעצור.

     אי אפשר כל הזמן לחכות לאחד טוב יותר, כי בטוח יצא.

     אז קונים אחד מעולה, ואחרי שנה וחצי שנתיים מחליפים 🙂

    • אביב

     אם אפל הייתה מייצרת לעצמה את המעבדים… היא הייתה חוסכת הרבה כסף ודרך אגב סמסונג מייצרת לאפל את המעבדים

    • אביב

     צודק. אבל התכוונתי שעדיף ו לחכות חודש חודשיים יש שמועות שhtc הולכת הוציא פאפון חדש שיקרע את כולם… וואווו 1.5 ghz כפול ליבה זה יהיה מושלם

 • דניאל

  יש רום שמתקן את התמיכה לאזניות של BOSS? עם כל האפשרויות של השלט??

  ומה זה הSLR?

  • רן בר-לוי

   לגלקסי יש רום שנקרא קוגנישן שמתקן את התמיכה באוזניות חיצוניות, לא בדקתי על דגם ספציפי אבל בדקתי על כמה וכמה אוזניות.

 • רמי

  צילמתי ב-1080 בשניהם וצפיתי במסך מחשב 1080 24".

  לפי מה שאני ראיתי יש בהחלט יתרון לגאלקסי בכמות הפרטים, תמונה טובה גם כשעצורים את הוידאו(אולי בזכות 17Mbps ביט רייט להקלטה). ממש מתקרב למצלמת וידאו ייעודית באור יום. מרשים.

  אני אשמח לתגובות, יש כאן עוד מישהו שבדק את זה?