שנת 2014 כבר החלה ורבים תוהים מה מתכננות החברות הגדולות עבורנו. בעוד ששמועות מתרוצצות באינטנרט ללא הרף, ישנן כמה זליגות מידע חדשות המאשרות את חלקן באופן רשמי. מפרט טכני של ה-Galaxy Note Pro, טאבלט ה-12.2 אינצ'ים של סמסונג (Samsung), הגיע לידי הבלוג הטכנולוגי SamMobile, כמו גם מבחן ביצועים שנעשה למכשיר. יחד עם הידיעות על הטאבלט, מגיעות ידיעות נוספות על סמארטפון המיועד לשווקים זולים.

הטאבלט, המשתייך למשפחת המכשירים היקרים יותר, מציג מפרט טכני הכולל תצוגת 12.2 אינץ' ברזולוציית 1,600×2560 פיקסלים. המצלמה האחורית יודעת להגיע לרזולוציית 8 מגה-פיקסלים,והקדמית מסתפקת ב-2.1 מגה-פיקסל. בקרבו של הטאבלט ירוץ מעבד Snapdragon 800 מרובע ליבות הפועם במהירות 2.26GHz. זיכרון ה-RAM עומד על 3GB ולצד קישוריות סטנדרטית כדוגמת בלוטוס 4.0, Wi-Fi וחיישן אינפרה אדום, מופיע נתון מסקרן לפיו הטאבלט יריץ את האנדרואיד 4.4.2 עם ממשק משתמש ייעודי עבור טאבלטים. פרטים נוספים לגבי הממשק הייחודי טרם התפרסמו.

גם תוצאות מבחני השוואות ביצועים הגיעו לידי SamMobile ולפיהן המכשיר עוקף מעט את ביצועיו של פאבלט הדגל של סמסונג, גלקסי נוט 3 (Galaxy Note III). יש לסייג כי המכשיר עוד נמצא רק בבדיקות ניסיוניות, עוד בטרם שווק בצורה המונית, ומעניין יהיה לקבל את תוצאות ביצועיו בגרסאות הסופיות שיושקו לצרכנים.

על הטאבלט שמענו לראשונה ביוני 2013, אז הודלפה לרשת ידיעה לפיה סמסונג עובדת על זוג טאבלטים חדשים בגדלי 10.1 אינצ’ים ו-12.2 אינצ’ים. בהמשך הודלפה לרשת גם תמונה אפשרית של המכשיר. ההשקה הרשמית אגב, מתוכננת להתבצע בתערוכת MWC 2014 שתיערך בברצלונה בין התאריכים 24-27 בפברואר.

אל הדיווחים מצטרפות שמועות עדכניות יותר לסמארטפון נוסף שיתכן שיושק בקרוב. המכשיר יכונה Galaxy Grand Neo ויהיה בעל תצוגת 5 אינצ'ים ברזולוציה נמוכה של 480×800 פיקסלים. המעבד בקירבו יהיה מרובע ליבה, ירוץ במהירות 1.2GHz והמשתמשים יאלצו להסתפק במערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת ה-4.3. כטבען של שמועות, עדיין לא ניתן לדעת אם ה-Grand Neo הוא שמו החדש של ה-Grand Lite, מכשיר דומה מאוד שגם סביבו עמוסה הרשת בשמועות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.