סמסונג (Samsung) הציגה מכשיר חדש במשפחת מכשירי ה-Note של החברה, ה-Galaxy Note Edge שהחידוש הגדול בו הוא מסך קמור בצד אחד, בנוסף הוא מוצע עם אבחנה באיכות Quad-HD.

Note Edgeמדובר באח למכשיר ה-Galaxy Note 4 שהוכרז בתערוכת ה-IFA שיוצאת מחר באופן רשמי לדרך בברלין, אך לזכותה של סמסומג ניתן לומר שהיא תפסה את כולם לא מוכנים כשבאופן מפתיע פרטים אודותיו לא דלפו טרם ההכרזה. לפני שנתיים הציגה החברה אב טיפוס למכשיר עם מסך קמור וגמיש בעל שם הקוד Youm, ונראה שהמימוש שלו הוא ה-Note Edge שמציע עיצוב עם מסך שבצידו הימני עובר את קו חזית המכשיר ונמשך אל מעבר לקצה.

על צידו הקמור של המסך ניתן להציג מידע נוסף או בקרים נוספים כמו קיצור דרך אל יישומים שבשימוש תדיר. כאשר המסך כבוי נשארת רק תצוגת השעון, שאינה מבזבזת חשמל רב משום שמדובר במסך AMOLED, וניתן אף לגלול ולהציג התראות שהתקבלו. סמסונג הודיעה כי היא תאפשר למפתחים להרחיב את יכולות התצוגה הצידית.

מסך ה-Super Amoled הקמור מגיע בגודל 5.6 אינצ' באבחנת Quad-HD (כלומר 2560×1440 פיקסלים). הוא יצויד במעבד מרובע-ליבות במהירות שעון של 2.7 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט, זיכרון לאחסון בנפח 32 או 64 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג microSD, מצלמה אחורית באבחנה של 16 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית באבחנה של 3.7 מגה-פיקסל. כיאה למכשיר Note הוא כולל עט דיגיטלית וגם קורא טביעת אצבע וחיישן ומד-דופק אותם סמסונג הציגה עם ה-Galaxy S5.

המסך הקמור של ה-Galaxy Note Edge בפעולה בסקירה של The Verge

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.