במסיבת עיתונאים שערכה סמסונג (Samsung) בתערוכת IFA 2014, הכריזה החברה על מכשיר ה-Galaxy Note 4, ממשיכו של סדרת הפאבלטים המצליחה שלה המצטרף ל-Note Edge עם המסך הקמור.

שדרוג צפוי
סמסונג, באופן לא מפתיע, החליטה לא להגדיל את המסך מעבר ל-5.7 אינץ’ אולם את הרזולוציה היא כן הגדילה ל-Quad HD, או 2,560 על 1,440 פיקסלים מסוג Super AMOLED. גם הוא מגיע בשתי תצורות: שבב ה-Snapdragon 805 מרובע הליבה הפועל בתדר 2.7 ג’יגה-הרץ או שבב ה-Octa Core של סמסונג (Exynos) לבחירה, יחד עם זיכרון עבודה של 3 ג’יגה-בייט ואחסון של 32 ג’יגה-בייט נוסף על חריץ ה-microSD.

המראה הכללי שלו כמעט ולא השתנה בהשוואה לדור הקודם וגם עט ה-S Pen הדיגיטלי נשאר כחלק מהמכשיר וכסימן ההיכר של סדרת ה-Note. העט שודרג ובעלת רגישות גבוהה יותר ונוספו מספר תוספות בממשק המשתמש. כך לדוגמה הוצג ה-Smart Select, המאפשר לבחור באמצעות העט תמונה או שורת טקסט ולהעתיקה ללוח העתקות (clipboard), ומשם ניתן להדביק את התוכן בכל מקום שנרצה או ביישום הכתיבה הייעודי. ממשק ה-TouchWIZ המגיע על גבי מערכת האנדרואיד 4.4, כולל את שלל האפשרויות השונות שכבר הכרנו כמו מצב חסכון בסוללה, ה-Ultra Power Saving, ומד דופק בגבו.

בגבו מצלמה 16 מגה פיקסל עם חיישן של סוני OIS ומייצב תמונה אופטי ובקדמתו מצלמה עם חיישן 3.7 מגה פיקסל. הוא מצויד בשלל יכולות התקשורת כמו WiFi Dual Band ו-Bluetooth 4.1, אינפרא-אדום לשימוש כשלט רחוק ויציאת וידאו MHL 3.0. יש לו גם סוללה מעט משופרת בהספק של 3,220 מיל–אמפר, אשר לדברי סמסונג מסוגלת להיטען ב-50 אחוזים בתוך 30 דקות וניתן גם להטעין את המכשיר במטען אלחוטי בתקן ה-QI.

ההשקה תתקיים כבר בחודש הבא, כאשר מחירו עדיין לא פורסם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.