סמסונג תשיק בישראל את הרענון לליין מכשירי ה-Galaxy A לשנת 2016 ובניהם Galaxy A7 ו-Galaxy A5 (גלקסי A7 ו-גלקסי A5). מדובר כזכור בסדרה של מכשירים בעיצוב פרימיום המשלבים מתכת וזכוכית המיועדים לספק מאפיינים של מכשירים מובילים במחירים אטרקטיביים.

בין השיפורים שהסדרה מציעה היא תמיכה ב-Samsung Pay המבצע אימות באמצעות חיישן טביעות אצבע ו-NFC, שירות שיחל לפעול בקרוב בישראל. בנוסף, המכשירים מצוידים במייצב תמונה אופטי (OIS) במצלמה וכן הם כוללים את שלל תכונות האחרונות שראינו במכשיר הדגל של סמסונג כמו צילום מהיר בתוך פחות משנייה בלחיצה על כפתור הבית, צילום סלפי רחב ועוד.

מבחינה עצובית, המכשירים יציגו שילוב של מתכת וזכוכית, ומזכירים מאוד את מכשירי A הקיימים ומבחינה טכנית, ה-Galaxy A7 מצויד במסך 5.5 אינץ’ Full HD מסוג sAMOLED, רץ על שבב מתומן הליבות Exynos 7580, זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג’יגה-בייט, אחסון פנימי של 16 ג’יגה-בייט עם אפשרות הרחבה, מצלמה 13 מגה פיקסל וסוללה בהספק 3,300 מיליאמפר/שעה. Galaxy A5 בעל מאפיינים דומים אולם המסך קטן יותר ועומד על גודל של 5.2 אינץ’ (Full HD), זיכרון RAM של 2 ג’יגה-בייט וסוללה 2,900 מיליאמפר/שעה. שני הדגמים רצים על גרסת האנדרואיד 5.1 ‘לוליפופ’ ותומכים בתקשורת LTE.

מחירם המשוער יעמוד על 2,099 שקל ל-Galaxy A5 ו-2,399 שקל ל-Galaxy A7 כאשר יהיה ניתן להשיגם בחנויות כבר בחודש הקרוב.

 • נתי

  לא יודע איך מתמחרים את הA5 במחיר מופקע כזה, סמסונג ישראל ללא ספק גרידים.
  על מה ולמה אני אשלם מחיר כזה לתמורה כזו?
  ודיי כבר עם ה16GB הזה!!!!

 • נתנאל

  באופן מפתיע נאמר כי הבהירות המקסימלית של הA5 גבוהה בטיפה יותר משל הנוט 5 והרבה יותר משל הA7, באותה מידה שהבהירות המקסימלית של הS6 גבוהה בהרבה יותר משל הנוט 5 (ושל הA5). תוצאות הסוללה של הA7 והA5 דומות ויותר טובות משל הנוט 5. המצלמה לא מצויינת, אבל טובה מאוד, הכי טובה שראיתי במכשיר ביניים עד כה. הביצועים לא מרשימים, אבל הם חלקים וטובים מאוד ביחס לשוק אליו הם שייכים (נכון לגבי הA5 והA7 בגרסת האקסינוס 7580 בלבד), עם אותו חיישן ביומטרי ואותם רמקולים בדיוק כמו בנוט 5/S6, עם עיצוב פרימיום, שלדעתי יכול להוות מחליף ראוי לS6 ובהתחשב לעובדה שכשזה ייתומחר בKSP ובאייבורי ב100 שח פחות, אלו מחירים סבירים, אבל עדיין קצת יותר מידי.

 • נתנאל

  ידוע עד כמה בקרוב שירות הSamsung Pay יחל לפעול בישראל?

 • נתנאל

  היא השיקה אותם כבר אתמול, היא לא תשיק אותם שוב…

  • איתי מקמל

   השיקה = נמכר כבר בחנויות?

   • נתנאל

    נמכר בחנות הרשמית של סמסונג לפחות, כן…