תופעת גניבות הסמארטפונים הולכת וגוברת לא רק בארץ, אלא גם מעבר לים מתמודדים עם גניבות של מכשירים. סמסונג כך נראה, בוחנת מנגנון “השמדה עצמית” המכונה “Kill Switch” אשר יאפשר לחברה או המפעילה המקומית לנעול את המכשיר מרחוק, למחוק את תכולתו ולבטל אפשרות לשיחה כאשר הוא דווח כנגנב או נעלם על ידי בעליו. המכשיר אף יהפוך לבלתי שמיש בעליל גם כאשר יוחלף כרטיס ה-SIM או תתבצע התקנה מחדש למערכת.

כך על פי דיווח של האתר הקוריאני MK, ההשקה של הכלי מתוכננת לחודש יולי והיא כאמור מיועדת למפעילות התקשורת השונות כדי לסייע להם בהפחתת גניבות המכשירים באזורים מסוימים וכפתרון לתופעה בכל העולם. כדי שלא יגיע לכדי גורמים עויינים, הכלי יהיה כפי הנראה, נגיש רק למספר מצומצם של אנשים באותה המדינה.

סמסונג היא אחת מהחברות אשר חתמה על יוזמת “Secure Our Smartphones” (שמרו על הסמארטפונים שלנו) ובמסגרתה נעשים מאמצים על ידי יצרניות הסלולר, יחידות המשטרה והממשלה להגנת הצרכן ופרטיותו בשמירה ומניעת גניבות של מכשירי הסמארטפונים. על פי הערכות, למעלה מ-1.6 מיליון אזרחים אמריקאים היו קורבנות של גניבת מכשיר סלולרי ובין 20 עד 50 אחוז מסך מקרי השוד בארה”ב היו מעורבים בגניבה גם מכשיר סלולרי.

לסמסונג וגם לאחרות ישנם פתרונות של איתור המכשיר מרחוק וביצוע מספר פעולות מוגבל, אך הן אינן מספקות פתרון של נטרול המכשיר באופן גורף. בהכרזה על iOS 7 אפל חשפה כי תתווסף מנגנון נעילה עצמי Activation Lock וכי גם חברות אחרות פועלות לפתרון הבעיה.

צילום: Hand in black leather glove מאתר shutterstock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.