מאז שיצאה לשוק מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0 לוליפופ, לא מעט משתמשים החלו לתהות האם העדכון יהיה זמין למכשיר שברשותם. דף מוסתר בגירסה הפינית של אתר samaung.com חושף טבלה של מכשירי סמסונג ובה עמודה שמציינת האם המכשיר צפוי לקבל את העדכון.

אחד הדברים היותר מעניינים שאפשר למצוא בטבלה הוא מכשירים "ישנים" יחסית, שאיש לא באמת ציפה שיתעדכנו לאנדרואיד 5.0. סמסונג (Samsung), לרוב, לא שולחת עדכונים עבור מכשירים בני יותר משנתיים, או כאלו שכבר קיבלו שני עדכונים גדולים בחייהם. אלא שבטבלה הנוכחית אפשר למצוא במפתיע את ה-Galaxy S4, שיצא לשוק לפני כשנתיים ועודכן כבר בעבר לאנדרואיד 4.3 ו-4.4, ולגביו כבר קיבלנו מידע בעבר. בנוסף מופיע בטבלה גם הפאבלט Galaxy Note 2, שהוא אף יותר ותיק ושוחרר בספטמבר 2012.

מכשירים מפתיעים נוספים: Samsung Galaxy Alpha שבכלל הוצא מכלל שימוש לאחרונה, וה-Galaxy S5 Mini, שנחשב בעיני רבים כזניח מכדי לקבל עדכון גדול. ליד ה-Galaxy S5, לעומת זאת, מצוין כי אין מידע לגבי העדכון הבא שלו, אם כי כבר אנו יודעים כי הוא הופץ במספר מדינות באירופה.

 • kobi

  יש לי Note 2 ואני בספק גדול שישדרגו אותו ל-5.
  זאת גם כתבה ישנה, לא ברור מדוע נזכרתם עכשיו.

  ודבר אחרון, לפני שממשיכים לרדוף אחרי שדרוגים, צריך לשאול האם אנחנו מרוצים מהגרסה הנוכחית? ואני מאוד מרוצה.

 • K

  בטח מדובר בטעות, יסירו את זה עוד השבוע…
  ואם זה באמת יקרה, אני קונה NOTE 2!!!!!

 • אוראל

  מי היה מאמין שיחול שינוי כזה בסמסונג זה לא יאמן.!

 • ישי

  לגלקסי 3 יש רק אחד ראם לעומת הנוט 2 שיש לו שני ראם וגם המעבד יותר חזק.

  • Dodge

   אני אשפוט אותך לזכות ואניח שלא ידעת שמכשירים בעלי 512 מגה ראם גם הם תומכים בקיטקט ולוליפופ.
   אז לגלקסי 3 אין שום בעיה מפרטית וגם אם נוט 2 יכול לקבל לוליפופ אז גלקסי 3 בעל אותו ממשק כמובן שיכול.

   • חי

    אז מה? אתה מדבר על חברה שמכשירי הדגל הנוכחיים שלה לא מצליחים לרוץ חלק (בעלים של נוט 4), אתה לא באמת מצפה שטאץ וויז מלא כמו שיש בגלקסי 3 ירוץ על לוליפופ עם 1 ג'יגה ראם

    • Dodge

     הבעיה היחידה בגלקסי 3 היא שבעדכון האחרון גרסה 4.3 דרשה חומרה גבוהה יותר לכן גלקסי 3 נתקע, בנוסף אזכיר לך שסמסונג יכולה לשנות את ממשק טאצ'וויז בעדכון תוכנה אם היא רוצה, ולהסיר ממנו את היישומים המיותרים. קיטקט ולוליפופ יתמודדו בקלות עם גלקסי 3 בתנאי שסמסונג תשקיע קצת בהסרת היישומים המיותרים. תנסה להתקין על הנוט 4 לאנצ'ר או רום אחר והוא יטוס. מה המסקנה? מכשירי גלקסי יעבדו מעולה עם קצת עידון וצמצום של האפליקציות.

 • Dodge

  מדהים. את הנוט 2 הם מעדכנים אבל את גלקסי 3 בעל אותו ממשק ואותו מפרט מלבד גודל מסך הם לא עדכנו אפילו לקיטקט.