מדד אחד לשלוט בכולם. מחשב, סמארטפון וטאבלט

בשנים האחרונות הלכו שוק המחשבים ושוק הסמארטפונים והטאבלטים והתקרבו, כאשר יכולותיהם של הסמארטפונים והטאבלטים הולכות ומתקרבות לאלו של מחשבים ויכולותיהם של מחשבים מוקרבות לטובת ניידות טובה יותר הדומה לזו של מתחריהם הקטנים. למרות זאת, במשך כל אותו זמן נמדדו שווקי המחשבים והסמארטפונים-טאבלטים בנפרד וללא כל קשר ביניהם. עתה מציגה חברת IDC מדד חדש, המאחד את כל אביזרי המחשוב האישי יחד, תחת הכותרת "מכשירים חכמים מחוברים" – smart connected devices.

מדד אחד לשלוט בכולם. מחשב, סמארטפון וטאבלט

לפי ניתוח השוק המשולב הראשון של IDC, הציג השוק ברבעון האחרון צמיחה של 27.1% מלפני שנה, והגיע ל-303.6 מיליון יחידות בשווי כולל של 140.4 מיליארד דולר. את השוק מובילות סמסונג, עם נתח של 21.8% ו-66.1 מיליון יחידות, ואפל, עם נתח שוק של 15.1% ו-45.8 מיליון יחידות. בהמשך הרשימה מספר הפתעות, כאשר במקום השלישי לנובו עם נתח שוק של 7% ו-21.1 מיליון יחידות, HP עם נתח שוק של 4.6% ו-14 מיליון יחידות וסוני עם נתח שוק של 3.6% ו-11 מיליון יחידות. הנתונים מפתיעים מפני שסמארטפונים של לנובו אינם נמכרים ברוב העולם, ומאחר וסוני אינה פופולארית באף אחת מקטגוריות המוצרים – לא במחשבים ולא בסמארטפונים וטאבלטים.

IDC צופה כי עד 2016 יצמח השוק ב-76.5%, כאשר מכירות המחשבים השולחניים יגדלו ב-1.2% בלבד, מכירות המחשבים הניידים ב-31.1%, מכירות הסמארטפונים ב-95.9% ומכירות הטאבלטים ב-131.2%.

צילום: F-Secure

 

 

 • שלום איילה,

  ברכות להצטרפותך לצוות – אני מרוצה מכתיבתך הרהוטה ומבחירת הנושאים שלך.

  אנא ממך התנהגי כמקובל בעולם הנאור וצרפי קישור למקור.

  אתמול קראתי את הידיעה והתעודדתי מהנתונים הרשומים בה.
  הנה האחד הקישורים לנושא הזה:

  http://www.valuewalk.com/2012/12/apple-inc-aapl-and-samsung-are-leading-holiday-sales-idc/

  בהצלחה
  בברכה,
  אביעזר

  • שלום,

   אני מבקש להתנצל.

   רק עכשיו הבחנתי בקישור המובנה באחת המילים בגוף הטקסט.