לקראת תערוכת MWC 2013, שתערך בסוף החודש, הכריזה סמסונג (Samsung) של שני מכשירים חדשים בסדרת ה-Galaxy הפופולרית שלה: האחד נקרא Young והשני Fame. שני המכשירים נראים אמנם מבחינה חיצונית כתעתיקים קטנים יותר של ה-S3, אבל מבחינה טכנית הם רחוקים מלהרשים, לפחות לא כמו ה-S3 שהוא אחד הטלפונים החכמים הנמכרים כיום בעולם, אם לא הנמכר ביותר.

שני המכשירים מגיעים עם מעבד במהירות 1 גי'גה-הרץ, מסך ברזולוציית HVGA, אנדרואיד בגרסה 4.1, עם 4 ג'יגה-בייט מקום אחסון שניתנים להרחבה בעוד 64 ג'יגה בייט נוספים באמצעות כרטיס microSD, חיבור אלחוטי בתקן b/g/n וכן תמיכה ב-WiFi Direct. שניהם גם מגיעים עם סוללה סטנדרטית של 1,300mAh.

עם זאת, כמובן שיש הבדלים בין המכשירים, כולל הבדל קל בעיצוב ובמפרט של כל מכשיר. ה-Fame נראה מעט עגלגל יותר מחברו 'הצעיר', הוא גם מעט דק יותר. מידותיו הם 113.2×61.6×11.6 והוא שוקל קצת יותר עם 120.6 גרם. באופן מפתיע הוא מגיע עם פחות זיכרון עבודה מה-Young, בסך הכל 512 מגה-בייט, אבל יש לו שני יתרונות בולטים: מסך מעט גדול יותר (3.5 אינץ') וכן מצלמה אחורית איכותית הרבה יותר: 5 מגה-פיקסלים עם מיקוד אוטומטי ועם מבזק לד. הוא גם תומך בבלוטו'ת 4.0 והוא יכול לתמוך גם בתקשורת NFC וב-S-Beam. הוא זמין בצבע לבן פניה ובצבע כחול מטאלי.

ה-Young הוא טלפון לצעירים יותר. אחד הביטויים לכך הוא הגוונים: הו מגיע בצבע לבן, כחול עמוק, אדום יין וכסף מטאלי. המסך שלו הוא בגודל 3.27 אינץ', אבל הוא מגיע 768 זיכרון עבודה, קצת יותר מחברו המסוגנן יותר. הוא מגיע עם מצלמת 3 מגה-פיקסלים בלבד מאחור, עם תמיכה בבלוטות' 3.0. המידות של המכשיר הן 109.4×58.6×12.5 מ"מ ומשקלו 112 גרם.

המכשיר יגיע בשתי גרסאות, האחת עם סים כפול, עם כיתוב DUOS מעל כפתור הבית, ואחת שתומכת בסים אחד בלבד. בגרסת הסים הכפול אפשר לבצע שיחת דור שלישי באמצעות סים אחד ולקבל נתונים באמצעות הסים האחר.

לחצו להודעה המלאה של סמסונג.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.