למרות שהטאבלט של RIM, ה-PlayBook עדיין לא הושק, החברה כבר יוצאת כנגד אפל וה-iPad, לפחות בכל מה שקשור לגלישה ברשת. בוידאו שפרסמה ב-BlackBerry Blog, מדגימה החברה כיצד טעינת דפי אינטרנט מתבצעת במהירות רבה יותר מה-iPad, ובעל ביצועים טובים יותר

בוידאו מציגה RIM את דפדפן האינטרנט, שיש לציין כי הוא עדיין בפיתוח, זאת לצאת מכשיר ה-iPad, ומבצעת בדיקת מהירות בדפדפנים המחוברים בקישוריות ה-WiFi. כך מציגה כי בעמודי HTML5 ו-JavaScript הדפים נטענים מהר יותר מאשר באייפד, וכמובן לא שכחה להציג גם טעינת אתרים מבוססי Flash שהטאבלט הצליח לטעון את העמוד בזריזות, זאת לעומת האייפד שלא הציג כלל את עמוד בשל החוסר תמיכה.

כמובן שישנם עוד מספר הבדלים שנותנים ל-PlayBook את היתרון, במיוחד בתחום החומרה שכן האייפד קיים מזה מספר חודשים וה-PlayBook מתוכנן לצאת ב-2011 כך שיקבל חומרה יותר מעודכנת, וכתוצאה מכך גם שיפור בביצועים ובזמן הסוללה. כך או כך, הטאבלט של RIM נראה מבטיח ובזכות מיליוני המשתמשים במכשירי ה-BlackBerry, למחשב הטאבלט יש סיכוי רב לחדור לשוק העסקי.

ה-PlayBook הוצג בחודש ספטמבר השנה ומתאפיין במסך 7 אינצ’ ומשקל כולל של 400 גרם – הנחשב לבין הקלים שיש בהשוואה לאייפד בעל 700 גרם. למרות היותו טאבלט עסקי, הוא בעל יכולות מולטימדיה מגוונות שבראשם ניגון HD 1080 עם יציאת HDMI לחיבור למסך חיצוני, תמיכה בקבצי וידאו מסוג Divx ו-H.264, מצלמה 5 מגה פיקסל אחורית עם צילום HD ו-3 מגה פיקסל קדמית, קישוריות WiFi n ומסך תומך מולטי-טאץ’ 7 אינצ’ ברזולוציה 1024×600. את הכל מריץ מעבד כפול ליבה מסוג Arm Cortex A9 במהירות שעון של 1GHz, יחד עם זיכרון RAM בנפח 1GB וצפוי לצאת בתחילת שנה הבאה במחיר של $499.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.