האם קוואלקום (Qualcomm) מזרזת את לוח הזמנים שלה? האתר GforGames זיהה באתר התוצאות של אפליקציית הבדיקות AnTuTu תוצאות מבחנים של המערכת על שבב החדשה של החברה, ה-Snapdragon 810.

הצפי היה שהמערכת תיכנס לשלב הבדיקות תחילת 2015, כלומר בעוד מספר חודשים, אבל כנראה שלקוואלקום יש כבר הזמנות למעבד החדש, ולכן הקדימה את הבדיקות למערכת עליה הכריזה לפני מספר חודשים ספורים.

SD810

כך או כך, לא נחשפו יותר מדי פרטים על המערכת מעבר לכך שהיא מבוססת על שמונה ליבות של 64 סיביות: 4 ליבות Cortex-A57 ו-4 ליבות Cortex-A53. כמו כן מהנתונים שכן מוצגים אפשר לראות שהשבב הגרפי שמלווה אותה הוא ה-Adreno 430. המכשיר עצמו בו נבדקה המערכת יכול להוות רמז למכשיר עמו תושק המערכת, אך ייתכן שמדובר במכשיר לצרכי בדיקה פנימיים בלבד. כמו שגם אפשר לראות, המערכת לא נבדקה בעוצמה המלאה שלה: אפשר, וצריך, לצפות למהירות עבודה מרבית של 2.3 ג'יגה-הרץ ויותר, ואילו נתוני הבדיקה מראים מהירות עבודה של 200 עד 940 מגה-הרץ בלבד.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אומנם אין מה לחדש אבל ככל שהמעבדים מתקדמים כך טכנולוגיות חדשות ומוצרים חדשים יכולים להתקיים. כך לדוגמה את האייפון, סטיב ג׳ובס ראה שהמעבדים נהיהים קטנים יותר ומתקדמים יותר לכן חשב על להשתמש בהם במוצרים אחרים… כך נולד האייפון

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כן, ואף אחד לא צריך יותר מ-640K…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אין ממש כבר מה לחדש בטלפונים השבב הזה מן הסתם לא יעשה כזה הבדל

  • אתה חי בניתוק מהמציאות או בורות.
   המעבר ל64 ביט יאפשר להכפיל את כח העיבוד וגם לחזק את יכולת הזכרון לגשת ליותר מ4GB.
   במציאות העתידית לא יהיה הבדל בין מעבד של מחשב ביתי למכשיר נייד כמו סמארטפון.
   הכל חלק מהרעיון של מזעור והנמכת צריכת החשמל והחימום.