לפני ימים ספורים הועלה סרטון לרשת שמתאר כיצד השתמש ילד בגיימינג ככלי להתגברות על טרגדיה משפחתית ומאז שהועלה הסרטון הוא הצליח להעלות לדיון: האם גיימינג באמת יכול להיות חוויה רוחנית, או שמא חוויה שמסתכמת בשלט ומסך טלוויזיה – הנאה בלבד?

הסרטון, שנוצר על ידי ג׳ון ויקסטורם, מספר סיפור אמיתי שפורסם על ידי משתמש יוטיוב שם 00WARTHERAPY00 כתגובה לסרטון שנקרא "Can Video Games be a Spiritual Experience" (האם משחקי וידאו יכולים להיות חוויה רוחנית). בתגובה, מספר המשתמש על מכשיר Xbox ישן שנקנה על ידי אביו כשהיה בן 4 בלבד. הוא מספר על שעות של הנאה שהיו להם עם הקונסולה, עד שאביו מת שהיה בגיל 6, ומאז הוא לא חזר לשחק בה.

כשניסה לחזור ולשחק בה אחרי כמה שנים, הוא שיחק במשחק מרוצי ראלי בו נהג לשחק עם אביו, שם גילה את "רוח הרפאים" של אביו שמקיפה את המסלול. אפקט רוח הרפאים מוכר גם במשחקים של ימינו, כאשר ההקפה המהירה ביותר סביב מסלול מסויים נשמרת כמעין רוח רפאים שנוסעת לצידו במטרה להקל על שחקנים אחרים לשבור את השיא. הילד שיחק ושיחק עד שהצליח לעקוף את רוח הרפאים, אך החליט לעצור ממש לפני קו הסיום כדי שרוח הרפאים של אביו, הזיכרון היחיד שנותר לו ממנו, לא תמחק.

הסרטון הפך ויראלי וזכה לחשיפה באתרים רבים ברחבי הרשת, וכן באלפי צפיות ברשתות החברתיות, ואין ספק שנעשה בצורה מרגשת ואיכותית. ועכשיו נותרה רק שאלה אחת: האם גיימינג יכול להיות חוויה רוחנית?