מאז סוף השבוע האחרון עלו לרשת בטפטופים מספר תמונות של מכשיר מדגם D6503 תוצרת סוני ושל ממשק המשתמש הבא, שעל-פי ההשערות מדובר במכשיר הדגל של של החברה לשנת 2014 שעשוי להיחשף ב-MWC, תערוכת  הסלולר שתיערך בפברואר בברצלונה.

לרשת עלו מספר תמונות של מכשיר, שעל-פי עיצובו החיצוני נראה שייך לסדרת ה'אקספריה' (Xperia) של החברה, המכשיר כולל מאפיינים עיצוביים שפגשנו במכשיר ה-Z1 אשר כולל גב וחזית עשוייה זכוכית שחורה, כפתור ייעודי לצילום וכיסויים על כניסות כרטיס הזיכרון וה-micro USB. אך ישנם גם שינויים בעיצוב שכן בדומה ל-HTC One, גם מכשיר הדגל של סוני כולל זוג רמקולים בחזית המכשיר, נגיעה עיצובית לטובת סוני היא שהחברה בחרה למקום בחריץ הרמקול העליון גם את נורת ההתראות.

מפרט המכשיר כולל מסך בגודל 5-אינצ' בהבחנה של 1920×1080, מצלמה אחורית בהבחנה של 20.7 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית לשיחות ווידאו בהבחנה של 2.1 מגה-פיקסל, מעבד מרובע ליבה מסוג Snapdragon 800 במהירות 2.3GHz, זיכרון RAM בנפח של 3GB וזיכרון פנימי לאחסון בנפח 16GB עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג microSD.

בנוסף לתמונות המכשיר הצליחו ב-Xperia Blog להשיג תמונות של ממשק המשתמש, נראה כי לכבוד גרסה 4.4 קיט-קט (KitKat) סוני מתכננת מספר שינויים קטנים ותוספות בניהם ניתן לראות כי מסך ההגדרות המהירות שממוקם במסך התראות קבל עיצוב חדש ולשורת ההתראות והכפתורים יש  כעת עיצוב שקוף מדורג, כיאה לשורת ההתראות החדשה שגוגל הציגה בקיט-קט.

כמו-כן נוספו אפשרויות חדשות כמו יישום ה-Whats New, שעל-פי התמונות ניתן להשיק כי מדובר ביישום המציג התראות ועדכונים מהיישומי סוני המותקנים במכשיר, ייתכן כי בגרסה הסופית יאפשר היישום הצגה של עדכונים מהרשתות החברתיות או ממקורות שונים כמו BlinkFeed של HTC או Flipboard. הגישה ליישום החדש נעשית בדומה לגישה המהירה ל-Google Now וזאת באמצעות החלקה מעלה של כפתור הבית הווירטואלי.

לטובת המשתמשים המבוגרים יותר המכשיר כולל אפשרות להחליף את מסך בית הרגיל במסך בית 'פשוט' בעל סמלים גדולים במיוחד וגודל גופן מוגדל שלבטח יקל את השימוש עבור אלו המתאמצים לקרוא את הכתב הקטן של ממשק המשתמש כמופעל כברירת-מחדל.

שיפורים נוספים ניתן למצוא בתוכנה של מצלמת המכשיר שכעת מסוגלת ללכוד ווידאו בהבחנה של 4K ואף נוספה האפשרות ללכידת ווידאו בהילוך איטי. החייגן כולל כעת משיבון מובנה במכשיר, במסך ההגדרות ניתן למצוא הגדרות להדלקה של המסך באמצעות טפיחה כפולה על המסך ואפשרות להשאיר את המסך דולק כל עוד המשתמש מביט במסך, אפשרות לענות לשיחות נכנסות על-ידי קירוב של המכשיר אל האוזן, אפשרות לשימוש במסך המגע גם כשלובשים כפפות ועוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.