קרב המוחות המשפטי בין שתי ענקיות הטכנולוגיה אפל (Apple) וסמסונג (Samsung) רחוק מלהגיע לסיומו, כך מסתבר. למרות שמנכל"י שתי החברות, טים קוק מצידה של אפל ואו-היון קוון מצידה של סמסונג, נפגשו ביניהם על מנת להגיע להסכמה או הבנה כלשהי, דווח כי שני הצדדים טרם הגיעו להבנה וכפי הנראה יותירו לבית המשפט לומר את דברו.

בתחילת חודש ינואר קבע בית המשפט בתום סבב נוסף בקרב הפטנטים, כי מנכ"לי שתי החברות ייפגשו ביניהם וינסו להגיד להסכמה, עד שיצא עשן לבן. אולם, על פי דובר סמסונג, למרות הפגישות בין שני המנכ"לים, הם טרם הגיעו להסכמה. "אני לא יכול לאשר כי הם נפגשו ביניהם ומה היו תוצאות הפגישה" – כך מסר הדובר, שאמנם אינו מסר תשובה חד משמעית, אך מתוך דבריו עולה כי בכוונתם לתת לבית המשפט לומר את דברו.

קרב הפטנטים בין שתי ענקיות הטכנולוגיה ידע לא מעט עליות ומורדות, וזו אינה הפעם הראשונה שהמנכ"לים נפגשים ביניהם: בעבר, באופן דומה למקרה הנוכחי, נפגשו שני המנכ"לים שגם אז לא הגיעו להסכמה, אולם ימים ספורים לאחר מכן העבירו את ההחלטה לחבר המושבעים בארה"ב שקבע כי על סמסונג לשלם לאפל פיצויים בגובה של כמיליארד דולר בגין הפרת פטנטים. נציין, כי לאחר מכן שינתה השופטת המחוזית לוסי קן את החלטתה והפחיתה מעונשה של סמסונג קרוב ל-50 אחוזים.

חברת סמסונג היא לא היחידה המואשמת בהפרת פטנטים מצידה של אפל. בעבר, נוקיה (Nokia) הפינית תבעה את חברת אפל, אולם זו הגישה נגדה תביעה נגדית, שהסתיימה בסופו של דבר בהסכמתה של אפל לשלם פיצויים לנוקיה בתום מאבק משפטי ממושך של כשנה וחצי. מקרה דומה לכך קרה בעבר עם חברת HTC הטאיוונית, אולם אז הגיעו שתי החברות להסכם ארוך טווח של כעשר שנים, בהן ימנעו מלתבוע אחת את השנייה.

כך או כך, יהיה מעניין לראות מתי שתי החברות יגיעו להסכמה, אם בכלל, ומתי תסתיים הסגה המשפטית הזו. אם נסתכל על המצב הנוכחי היום- נראה כי קרב הפטנטים בין אפל לסמסונג עתיד להמשך עוד זמן רב.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אפק בניאס

  לדעתי כמעט כל המכשירים דומים אבל אפל היתה ראשונה עם המסך מגע וכך כל המערכות פגות הוא יותר דומות בקיצור הכל מועתק אבל לאפל מגיע פיצוי

 • חסוי

  אני דווקא מחכה להסכם בין סוני למיקרוסופט

 • יועד

  גלאקסי 1 היה העתקה של האייפון 3
  אבל עכשיו סמסונג התקדמה. והיא הרבה יותר טובה.
  כבר 3 שנים שאפל תקועה במקום.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל נושא הפטנטים יצא משליטה ואינו משרת את מטרתו.
  אם סטיב ג'ובס היה מנסה לפתח כיום את המקינטוש כפי שהוא "פיתח/גנב" בשנות השבעים הכל היה מסתיים בתביעה משפטית לאיסור שיווק למוצר המועתק. וההפסד היה כולו שלנו הצרכנים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני חושב שבכלל צריך לערוך מחדש את החוקים של הפטנטים… נראה לי שאין התאמה בין החוק לצרכים, ושהוא לא באמת משיג את יעדיו המקוריים שבזכותם הוא נולד.

 • כבר נמאס מהקרבות החוזרים ונשנים האלה, שיסיימו עם זה כבר

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפל צודקת !! כול סדרת הגלקסי למינהם הם העתקה גסה מהאיפון.

 • MikeyMor

  איזה כיף אריק איזה תענוג לקרוא כתבה כזו.. האתר —– לא משתווה לרמה שיש לכתבות כאן!!! תודה רבה.